Jednohubky

Poznáte príčinu erotických snov?

Mávate erotické sny? Nevykladajte si ich doslova…

80% mužov a 70% žien sa podľa istej ankety priznáva, že sa im snívajú erotické sny. Na otázky ohľadom erotických snov odpovedali psychoanalytici Tristan Moir a Sophie Cadalenová. ,,Pocit potešenia, ktorý zažívam pri niektorých snoch, je niekedy taký silný, že prebudenie nie je príjemné,“ priznala sa v rozpakoch tridsaťosem-ročná opýtaná, ktorá je šťastne vydatá, no v snoch zjavne neverná. ,,Snívanie je nevyhnutná funkcia, ktorá nás vnútorne spája a umožňuje regeneráciu nervového systému. Sú životu vlastné a vyjadrujú naše základné túžby. Vďaka snom môžeme byť v súlade so sebou samými a so svetom,“ vyjadril sa Tristan Moir. ,,Naše sny nie sú naším nepriateľom, nie je potrebné sa za ne hanbiť,“ doplnila Sophie Cadalenová.

Žiadne sny sa nedajú vykladať doslovne. Rovnako to platí aj pri erotických snoch. ,,Sny prichádzajú zastreté, zriedka ich môžeme brať doslova,“ povedala Cadalenová. Prvým typom erotického sna sú milostné objatia, pri ktorých nedochádza k sexu, takýto sen je však sprevádzaný silným pocitom túžby. Väčšinou nás pri prebudení trochu prekvapí, že k tomuto objatiu došlo s „nesprávnou“ osobu, teda nie s oficiálnym partnerom. Znamená to, že premýšľame nad neverou? Moir odpovedal negatívne. V takom sne vidí skôr proces sústredenia sa na seba samého. ,,Ten druhý v našom sne predstavuje náš protipól. V psychoanalýze sa často súdi, že sny vypovedajú v podstate o nás samých a teda všetky osoby vo sne sú jednou z tvárí nás samých,“ dodala Cadalenová.

Potom sú to erotické sny, ktoré končia orgazmom. Podľa Moira ide o sen s kompenzáciou, ktorý ukazuje na sexualitu, ktorá nie je dosť uspokojená. Naše podvedomie nám v ne pomáha pociťovať to, čo nemôžeme prežívať v skutočnosti. ,,Môže však ísť o vyjadrenie túžby, ktorá nemusí byť sexuálneho charakteru. O túžbu zmeniť zamestnanie, žiť inak,“ povedala tiež Cadalenová. Ak snívame o bývalom partnerovi, je to podľa Moira známkou istej zmätenosti. Môže to byť vraj aj znak toho, že sa ten nový podobá bývalému.

Najzvláštnejšie erotické sny sú také, v ktorých máme sexuálny vzťah s niektorým z rodičov. Podľa psychoanalytičky Cadalenovej sa ani v tomto prípade nemusíme báť. V týchto „zakázaných“ erotických snoch ide len veľmi zriedka o to, že by sme chceli taký vzťah. Vypovedajú skôr o porušení akýchsi pravidiel, o tom, čo by sme možno chceli urobiť, ale máme z toho strach.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť