modre oci
Nezaradené

Mexický učiteľ predvádza priamo na celej svojej triede trik, ktorý dokazuje, že býk na vás nezaútočí ak ho neprovokujete

Ricardo Torres Martinez je učiteľom, a aby žiakom ukázal, ako na býky, zobral ich na farmu v Apodacu. Rozostavil ich v býčej aréne, jasne im zakázal akýkoľvek pohyb, a pustil k nim mladého býka. Ako sami uvidíte, splašené zviera pobiehalo dookola a ľudí si absolútne nevšímalo. Pokúšalo sa len nájsť cestu von. Nie len že nikomu neublížilo, dokonca dávalo pozor, aby do nikoho nevrazilo. 

Znie to možno neuveriteľne, ale pokiaľ sa na vás rúti rozzúrený býk, vašou najlepšou reakciou bude neurobiť vôbec nič. Pokiaľ sa nebudete hýbať, býk vám neublíži. Na videu je jasný dôkaz, ktorý nám poskytol Ricardo so svojimi študentami. Vo videu počuť, ako im hovorí, aby stáli a nehýbali sa.

Musíme uznať, že svojmu triku musel nie len veriť, ale zrejme ho aj veľakrát otestoval. Máloktorý učiteľ by inak medzi svojich zverencov v aréne vypustil býka, ktorý by im mohol veľmi vážne ublížiť.

Býk sa pokúšal len nájsť cestu von, pobehoval dookola, aj pomedzi mladých ľudí

„Býk napadne človeka len pokiaľ je k tomu vyprovokovaný. Na nešťastie pre ľudí,  niekedy ho dokáže vyprovokovať aj nepatrný pohyb. Inokedy zase nedbá ani na mnohé výraznejšie prejavy. Záleží od miery strachu, ktoré zviera cíti.“

V aréne sú, samozrejme, prítomní aj profesionáli. Môžte ich po okrajoch vidieť rozostavených pre prípad, že by býk predsa len začal mať pocit, že je ohrozený. Na videu dokonca  jeden mladý študent na býka kričí, máva naňho a pobehuje za ním. Zviera ho úplne ignoruje.

Provokácie, mávanie a kričanie jedného študenta s býkom nič neurobí, ďalej len hľadá cestu von

Foto:dailymail.co.uk

Martinez zobral svojich študentov na túto adrenalínovú zábavku, aby ich trochu rozptýlil od štúdia. Učí totiž na technickom inštitúte v Monterrey. Video nazbieralo 7 miliónov zhliadnutí hneď v prvých dňoch, a je stále sledované.

zdroj: dailymail.co.uk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť