modre oci
coolhunting.com
Nezaradené

Krásne a tajomné miesta nedotknuté ľudstvom II.

Chcete sa pozrieť na nádherné miesta, ktoré sú takmer nedotknuté ľudskou rukou?

Národný park Tsingy de Bemaraha na Madagaskare

Na takéto národné parky nie sme u nás zvyknutí. Netvorí ho totiž bežná fauna a flóra, ale špicaté skaly vysoké niekoľko metrov. Kedysi sa nachádzali pod zemou, no intenzívne monzúnové dažde ich odkryli.

Foto: © eclipses © travelel © mandalay

Kergueleny

Súostrovie sa nachádza v južnej časti Indického oceána. Jeho populácia sa skladá len z výskumníkov. Kergueleny sú domovom pre tučniaky a divoké mačky. Priemerná ročná teplota nesiaha ďaleko nad nulu, pohybuje sa okolo dvoch stupňov Celzia.

Foto: © wikimedia © tomclarkblog

Skalnaté ostrovy

Zahŕňajú približne 300 ostrovčekov, ktoré sú z väčšiny porastené bujnou tropickou vegetáciou a nie sú trvalo osídlené, výnimkou je Koror, kde žijú dve tretiny populácie Palau. Skalnaté ostrovy boli v roku 2012 zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO pod názvom „Rock Islands Southern Lagoon“.


Foto: © gifsanimes © goodwp © medias

Dallol, Etiópia

Dallol je názov skupiny explozívnych kráterov, ktoré sa rozprestierajú v Soľnej planine v Etiópii. Zaujímavosťou je, že tieto krátery sú najnižšie umiestnené sopečné útvary na zemskom povrchu. Vedci tvrdia, že povrch zeme na tomto mieste je veľmi podobný tomu na Io, sopečnom mesiaci planéty Jupiter.


Foto: © flickr © wikimedia © turcanin

Atol Palmyra

Atol Palmyra je neobývaný atol na severe Tichého oceána. Patrí pod súkromné vlastníctvo americkej organizácie The Nature Conservancy.

Foto: © wikimedia © werc © coastalcare

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť