Nezaradené

Poznáte týchto 12 neočakávaných prínosov pitia horúcej vody?

Pitie vody je pre človeka nevyhnutné. Počas dňa by sme podľa odborníkov mali vypiť okolo dvoch litrov vody. No existujú prínosy pitia teplej a horúcej vody, o ktorých ste možno ani netušili a ktoré pitím studenej vody nezískate.

1

Chudnutie

Horúca voda je výborným prostriedkom na udržiavanie správneho metabolizmu potrebného na stratu prebytočných kíl. Najlepším spôsobom ako naštartovať metabolizmus hneď ráno je pohár horúcej vody s citrónom.
215e9b3e937cf86906e8033971e312f0
img: via lifehack.org

2

Pomáha pri nosových a krčných ťažkostiach

Pitie horúcej vody je skvelým prírodným liekom na nádchu, kašeľ a bolesť hrdla. Uvoľňuje hlieny a napomáha ich vylučovaniu z dýchacích ciest. Prináša úľavu pri bolestiach hrdla a prekrvuje nosovú sliznicu.

3

Menštruačné kŕče

Horúca voda dokáže zmierniť bolesti počas menštruácie, pretože teplo z vody upokojuje brušné svaly, čo nakoniec môže pomôcť zmierniť kŕče.
Windows-Live-Writer-77d946453bb1_10648-
img: via lifehack.org

4

Detoxikácia tela

Horúca voda je fantastickým pomocníkom pri detoxikácii tela. Keď ju pijete, teplota vášho tela začne pomaly stúpať a začnete sa potiť. A to je to, čo chcete. Pot pomáha vylučovať toxíny z tela. Pre optimálne výsledky pridajte do vody citrón.

5

Zabraňuje predčasnému starnutiu

Existuje dôvod prečo sa ľudia snažia zbaviť toxínov – chcú spomaliť starnutie. Horúca voda napomáha obnove kožných buniek a tak prispieva k väčšej elasticite kože.

6

Zabraňuje vytváraniu akné

Benefity pre vašu pokožku sú vďaka horúcej vode nespočítateľné. Pomáha ju prečisťovať do hĺbky a odstraňuje základné príčiny vzniku akné.
IMG_3952
img: via lifehack.org

7

Vitalita a zdravie vlasov

Pitie horúcej vody je dobré na udržanie jemných a žiarivých vlasov. Udržiava nervové zakončenia a vlasové korienky aktívne. Vďaka tomu vlasy získajú späť svoju prirodzenú vitalitu a zdravie.

8

Podporuje rast vlasov

Aktívne vlasové korienky so sebou prinášajú ďalšiu výhodu – rast!

9

Pomáha predchádzať tvoreniu lupín

Horúca voda udržiava pokožku hlavy hydratovanú a pomáha proti lupinám.
dundruff-issue
img: via healthambition.com

10

Zlepšuje krvný obeh a podporuje zdravý nervový systém

Ďalším dôležitým benefitom pitia horúcej vody je zlepšovanie krvného obehu, čo je dôležité pre správne fungovanie svalov a nervového systému.

11

Trávenie

Štúdie dokázali, že pitie studenej vody počas a po jedle môže spôsobiť stuhnutie tuku prítomného v jedle. To spôsobuje vytváranie tukových zásob na vnútorných stenách čriev, čo môže viesť k rakovine. Ak nahradíte studenú vodu teplou, môžete sa tomuto problému vyhnúť. Horúca voda je osožná aj pri trávení a to je to, čo po jedle potrebujete.
581be2562ab9eb1f6b5ba83519fa2d3c1
img: via lifehack.org

12

Ťažkosti so stolicou

Keďže horúca voda pomáha pri trávení, je samozrejme, že má podiel aj na zdravom a bezbolestnom vylučovaní. Odporúča sa vypiť pohár teplej alebo horúcej vody hneď ráno nalačno. Pomôže rozložiť všetky zvyšné potraviny v žalúdku a pomôže správnemu pohybu v črevách.

img: via lifehack.org

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť