modre oci
Nezaradené

TOP 10: Najdrahšie filmy v histórii kinematografiky

Filmom sa aj naďalej darí v zábavnom priemysle. Napriek tomu, že nás ovládli stránky s online seriálmi či filmami, niet nad zážitok z filmu na veľkom filmovom plátne. Filmy, ktoré sú špeciálne vyrobené pre veľkú obrazovku mávajú tie najšialenejšie rozpočty. Je veľmi pravdepodobné, že ste videli viac ako polovicu filmov z tohto zoznamu, pretože vačšina z nich sú aj najviac zarabajúci filmami všetkých čias. Rozpočty filmov sa stále menia a pravdepodobne sa tento zoznam bude obmieňať. No pre túto chvíľu vám ponúkame Top 10 najdrahších filmov doteraz.

10

Piráti z Karibiku: Truhlica mŕtveho muža ($ 225 miliónov)

Po prvom filme Piráti z karibiku: Prekliatie Čiernej perly sa stal hitom, a tak Disney zainvestoval viac do druhej časti. Piráti z Karibiku: Truhlica mrtveho muža, sa stal filmom ktorý najrýchlejšie dosiahol 1 miliardový zisk.

Pirates-of-the-Caribbean-Dead-Mans-Chest-2
img: via http://myfirstclasslife.com/
9

Muž z ocele ($ 220 mil)

Superman bol prerobený roku 2006 vo filme Superman sa vracia, avšak Brandon Routh, Kate Bosworth a Kevin Spacey nemali toľko charizmy, aby spravili viac pokračovaní. V 2013 bol nakrútený  nový film Muž z ocele, namiesto toho aby si zohnali herca ktorý je preslávený, režiséri si zase vybrali ako supermana „neznámeho“ Henryho Cavilla. Hodnotenia boli rozporuplné. Film aj tak zarobil 670$ miliónov, a bral sa ako úspešný.

Man-of-Steel-2
img: via http://myfirstclasslife.com/

8 

Narnia: Princ Kaspian ($ 225 miliónov)

Rovnako ako mnoho filmov na tomto zozname aj Narnia: Princ Kaspian je pokračovaním. Prvá časť filmu Narnia: Lev, šatník a čarodejnica nebol až takým hitom, no jeho spomínané pokračovanie bolo pre tvorcov prepadákom. Zisk na celom svete bol „iba“ $ 420 miliónov a v Spojených štátoch len 141 miliónov, čo bolo výrazne pod očakávaním.

The-Chronicles-of-Narnia-Prince-Caspian-2
img: via http://myfirstclasslife.com/

7

Návrat temného rytiera ($ 230 miliónov)

Skoro všetci boli ohromení po zhliadnutí prvých dvoch filmov z trilógie Batman a vo vytržení čakali na pokračovanie. Film nebol hodnotený tak ako tie predchádzajúce, ale aj tak bol označený ako úspešný.

The-Dark-Knight-Rises-2
img: via http://myfirstclasslife.com/

6

Avatar ($ 240 miliónov)

Avatar bol najvačším finančným úspechom v historií. Režisér filmu James Cameron, ktorý režiroval aj Titanic, je zodpovedný za dve najvyššie tržby filmov všetkých čias. Aj ked Avatara dávali do podobnosti so staršou animovanou rozprávkou Daždový prales, ani to neodradilo ľudí ísť do kina. Film dostal Oscara za kameru, výpravu a vizuálne efekty.

Avatar-2
img: via http://myfirstclasslife.com/

5

John Carter ($ 250 miliónov)

John Carter mal byť prvotne animovaným filmom z dielne Disney v roku 1930, no nikdy sa nedostal k svojmu ukončeniu. Namiesto toho Disney čakal takmer 70 rokov na návrat, a to hneď v hranej podobe. Aj napriek rozpočtu bol film prepadákom. V USA zarobil len 73 miliónov a 211 miliónov naprieč ostatnými krajinami sveta.

John-Carter-2
img: via http://myfirstclasslife.com/

4

Harry Potter a polovičný princ ($ 250 miliónov)

Z ôsmych častí filmu Harry Potter, je Polovičný princ tou, ktorá bola najdrahšou. Tento film je šiesty film v poradí, a zhrabol viac ako 930 miliónov. Názory na film boli pomerne dobré.

Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-2
img: via http://myfirstclasslife.com/

10 dokumentov, ktoré ponúkajú úplne iný pohľad na svet

3

Na vlásku ($ 258 mil)

Disney Princezné prišli prevratovo naspať na scénu, a revolúcia začala práve s Rapunzel z filmu Na vlásku. Nielen, že sa stal hitom ako medzi deťmi, tak medzi dospelými, ale zarobil aj slušnú sumu peňazí. V Spojených štátoch bolo 200 miliónov $ trochu sklamaním, ale na celom svete sa suma vyšplhala na takmer 600 miliónov.

Tangled-2
img: via http://myfirstclasslife.com/

2

Spiderman 3 ($ 260 mil)

Druhé pokračovanie s Toby Maguireom, bolo taktiež veľmi dobré a fanúšici sa tešili na tretiu časť. Film zarobil 890$ miliónov.

Spiderman-3-2
img: via http://myfirstclasslife.com/

 

1

Piráti z Karibiku: Na konci sveta ($ 310 miliónov)

Rovnako ako aj Spiderman 3, Piráti z Karibiku: Na konci sveta bol taktiež veľkým očakávaním. No podobne ako po treťom pokračovaní Spidermana sme boli všetci sklamaní. Filmový kritici vyjadrovali podobný názor ako fanúšikovia, kedže vo filme bolo vraj veľa chýb, a obľúbeného Jacka Sparrowa nie je vidieť do polovice filmu.

Pirates-of-the-Caribbean-At-Worlds-End-2

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť