modre oci
Nezaradené

Rusko chce zakázať predaj hamburgerov McDonald’s

Ruský úrad na ochranu práv spotrebiteľa chce v krajine dosiahnuť súdny zákaz predaja vybraných produktov americkej siete reštaurácií rýchleho občerstvenia McDonald’s.

Informovala o tom v piatok hovorkyňa súdu v Moskve. Zákaz sa má týkať niektorých hamburgerov, mliečnych koktailov a zmrzlín, ktoré podľa regionálnej pobočky úradu nespĺňajú požadované parametre. Na zozname sporných produktov sú sendviče Royal Cheeseburger, Filet-o-Fish, Cheeseburger a Chicken Burger, avšak nie najznámejší Big Mac. McDonald’s vo vyhlásení uviedol, že sťažnosti zo strany ruských úradov ani informáciu o podaní žaloby neeviduje. Prvé predbežné pojednávanie vytýčil súd na 13. augusta, vo veci by mal rozhodnúť v septembri.
Po marcovom ovládnutí ukrajinského polostrova Krym Ruskom a oznámení sankcií Západu proti Moskve McDonald’s pred troma mesiacmi ukončil činnosť v regióne. Medzi ruskými politikmi v tom čase zaznievali výzvy na zatvorenie všetkých prevádzok spoločnosti v Ruskej federácii.

McDonald‘s vstúpil na ruský trh v roku 1990 a v krajine prevádzkuje zhruba 400 reštaurácií. Podľa výročnej správy za rok 2013 spoločnosť považuje Rusko za jeden zo siedmich najdôležitejších trhov mimo USA a Kanady.

Zdroj:

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť