Wikimedia Commons
Nezaradené

Winston Churchill napísal esej o živote mimo našej planéty. Odhalilo ju americké múzeum

Winston Churchill písal o mimozemšťanoch. Jeho dávno zabudnutá esej nikdy neuzrela svetlo sveta. Až doteraz.

Len nedávno múzeum vo Fultone v americkom štáte Missouri odkrylo dlhodobo neznámu esej bývalého britského premiéra Winstona Churchilla. Jej obsah je viac ako prekvapivý, premiér v nej totiž opisuje pravdepodobnú budúcnosť ľudstva a svoj predpoklad, že mimozemské civilizácie existujú.

Churchill bol nadšením pre vedu a technológie známy už počas svojho pôsobenia. Túto 11 stranovú esej dopísal približne v období, keď v rádiách vysielali Vojnu svetov od H. G. Wellsa. Do rozhlasovej podoby ju vtedy spracoval Orson Welles a v Amerike vyvolala priam davovú paniku. Ľudia totiž verili, že ide o reálne správy.

„Nie som úplne presvedčený o tom, že aj s naším pokrokom, je táto civilizácia jediným miestom vo vesmíre, kde existujú živé a mysliace bytosti.“

Astrofyzik Mario Livio predpokladá, že niekedy vtedy chcel Churchill svoju esej publikovať v novinách. No práve v tom období Anglicko vyhlásilo Nemecku vojnu a britský premiér mal už iné povinnosti.

Esej si až v minulom roku všimol riaditeľ múzea Timothy Riley. Churchill v nej vysvetľuje rôzne argumenty pre a proti existencii mimozemského života. Predpokladá, že aj mimo našej planéty sa dá nájsť voda či kyslík a s tým aj živé organizmy. „Nemyslím si, že moje slnko je jediné so svojimi planétami.“

Podľa jeho slov je pravdepodobné, že ľudia budú už čoskoro cestovať naprieč slnečnou sústavou. Ľudstvo sa možno nedostane k vzdialeným planétam, no aj tak treba pripustiť, že iné bytosti môžu existovať.

zdroj: nature.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť