Pivo titulka
via pexels.com
Jednohubky

10 zdravých dôvodov prečo by ste si aj dnes mali dať pivo

Pivo je jeden z najobľúbenejších nápojov na svete. Ponúka príjemné osvieženie a pri konzumácií v správnom množstve prináša aj veľa zdravotných benefitov pre naše zdravie. Pivo obsahuje veľké množstvo vitamínov hlavne skupiny B a veľa minerálov ako sú železo, horčík a zinok. Veľké množstvo skonzumovaného piva je pre náš organizmus škodlivé ale pri správnom pomere pitie piva prináša mnoho výhod.

1

Pomáha pri nespavosti

Chmeľ obsiahnutý v pive pôsobí na organizmus ako prírodné sedatívum a upokojuje nervy. Ideálne je preto vypiť pred spaním pohár piva. Pri takomto množstve sa organizmus upokojí, väčšie množstvo vypitého piva pred spaním znižuje kvalitu spánku.

2

Pomáha pri chudnutí

Po vode a čaji má pivo najmenej kalórií. Polliter piva má približne 190 kalórii, zatiaľ čo 500 ml jablčného džúsu až 240. Mýtus, že od piva sa priberá nie je pravdivý, pivo však obsahuje chmeľ, alkohol a oxid uhličitý, ktoré podporujú chuť do jedla.

3

Chráni pred hnačkou

V pive sú zložky kyseliny mliečnej a kyseliny octovej, ktoré chránia črevá pred šírením baktérií, ktoré spôsobujú hnačku.

4

Čistí obličky

V toto prípade je pivo účinnejšie ako vypitie urologického čaju, pivo je výborná prevencia proti obličkovým kameňom. Obsah horčíku v jednej fľaši piva znižuje riziko vzniku obličkových kameňov až o 40 percent. Pivo pomáha zavodňovať obličky, čo pôsobí preventívne proti vzniku obličkových kameňov.

5

Účinná liečba pri nachladnutí

Pri nachladnutí sa odporúča ohriať pivo a zmiešať ho so 4 lyžicami medu a tento nápoj piť ako medicínu, pretože šťavy obsiahnuté v jačmeni pomáhajú pri stimulácii krvného obehu a pomáhajú pri dýchaní. Zároveň posilňujú krvný obeh.

6

Zlepšuje pleť

Vitamíny skupiny B a kyseliny obsiahnuté v pive podporujú v metabolizmus a regenerujú kožu. Zároveň sa tým zvyšuje tvorba kolagénu a pigmentu.

7

Znižuje riziko mŕtvice

Prísady v pive pomáhajú zabraňovať zhlukovaniu červených krviniek a vytváraniu krvných zrazenín. V medicínskej štúdií bolo dokázané, že v prípade pravidelného pitia dvoch deci červeného vína sa znížilo riziko mŕtvice o 5 percent v prípade pitia piva bolo riziko mŕtvice znížené až o 50 percent.

8

Ničí infekcie

Pivo spomaľuje biochemické procesy v krvi, ktoré by viedli k zápalom. Močopudný efekt piva prospieva nášmu vylučovaciemu ústrojenstvu a pôsobí tak aj proti vzniku infekcií.

9

Pomáha v tehotenstve

Pri predčasných pôrodoch zohráva svoju úlohu nedostatok kyseliny listovej. Jeden liter piva obsahuje až tretinu odporúčanej dennej dávky. Tehotným ženám sa preto odporúča piť nealkoholické pivo ako doplnok stravy.

10

Znižuje krvný tlak

Mierna konzumácia piva znižuje vysoký krvný tlak, začo môže obsah draslíka v pive, ktorý napomáha znižovaniu krvného tlaku.

Pivo, môže pôsobiť ako liek, treba si však ustriehnuť správne množstvo
. Na zdravie!

zdroj: buzzfeed.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť