modre oci
pexels.com
Nezaradené

Zavrite si oči a započúvajte sa do zvukov prírody. Česi spustili nové rádio, ktoré vysiela priamo z lesa

V dnešnom uponáhlanom svete si mnoho z nás nevie nájsť čas na prechádzku v prírode. Ak si však chcete vypočuť zvuky lesa, môžete si jednoducho zapnúť české online rádio, ktoré vás do lesa rýchlo zavedie.

V tomto rádiu nenájdete žiadne piesne od známych interpretov. Slow Radio vysiela priamo z lesa na juhu Čiech. Do lesa bol umiestnený mikrofón, pomocou ktorého sa môžu poslucháči započúvať do štebotania vtáctva či zvukov lesa. Rádio si môžete spustiť v troch kvalitách.

Foto: pexels.com

Špeciálny pedagóg a muzikoterapeut Jíři Kantor tvrdí, že existujú štúdie, ktoré dokazujú pozitívne účinky tzv. ambientných zvukov (vtáčí spev, zvuky prírody) na ľudský organizmus. Podľa jeho slov však možno predpokladať, že účinky vtáčieho spevu majú oveľa viac pozitívnych účinkov než je dodnes empiricky potvrdené.

Trvalo viac ako rok, kým sa našlo vhodné miesto, ktoré by nebolo situované v blízkosti ľudských obydlí. Občas sa predsa len vyskytne zvuk vzdialeného vlaku či lietadla. Rádio nájdete TU! Zvuky sú nesmierne príjemné a upokojujúce, napriek tomu by sme však nemali zabúdať na to, že pohyb v prírode je stále najzdravší.

Foto: pexels.com

zdroj: idnes.cz

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť