stres a hnev_titulka
Jednohubky, Zaujímavosti

Signály, ktoré vám napovedia, že sa vás chce šéf zbaviť. Pripravte sa radšej na najhoršie!

Len málo vecí nás zamrzí viac ako je vyhodenie z práce. Je to situácia, ktorú si neželá nikto z nás, ale bohužiaľ sa stáva aj tým najlepším. K základným náznakom patrí napríklad to, že si udržiava odstup a minimalizuje osobnú interakciu s vami. Týmto spôsobom sa snaží vyhnúť sa nepríjemným situáciám a pocitu viny spojenému s vaším prepustením, píše portál bestlifeonline.com.

Zmena v pracovných úlohách či menšie kompetencie

Ak zrazu zaznamenáte zmenu vo svojich pracovných úlohách a zodpovednostiach, môže to byť ďalší signál, že váš šéf zvažuje vaše prepustenie. Môže vám odobrať dôležité projekty, nechať vás bez zodpovednosti alebo vás premiestniť na menej významné úlohy. Týmto spôsobom sa pripravuje na váš odchod a zabezpečuje, aby ste neboli nevyhnutní v danom tíme alebo pozícii.

Ak ste si všimli, že vám váš šéf zrazu neposkytuje nové príležitosti a výzvy, môže to byť znak, že váš zamestnávateľ uvažuje o ukončení vašej spolupráce. Zatiaľ čo iní kolegovia dostávajú nové projekty a možnosti na rast, vy zostávate v pozadí a cítite sa odsunutí na okraj. Týmto spôsobom vás váš šéf pripravuje na možné prepustenie a obmedzuje váš profesionálny rozvoj.

Demotiváciou sa vás môže snažiť z práce vyštvať

Ak vám váš šéf neočakávane mení pracovný harmonogram, znižuje počet hodín, obmedzuje výhody alebo iným spôsobom mení vaše pracovné podmienky, môže to byť príznakom, že sa snaží znehodnotiť vašu pozíciu. Týmto spôsobom vás možno nútiť hľadať si iné zamestnanie alebo prijať zmeny, ktoré sú pre vás nevýhodné. Je to jeden z prostriedkov na odstránenie vašej osoby z firmy a to ešte aj bez priameho prepustenia.

Takisto, keď sa vaše stretnutia s vaším šéfom stávajú čoraz neprijateľnejšími a kritika zo strany vášho nadriadeného sa stupňuje, je to ďalší náznak, že váš zamestnávateľ uvažuje o vašom prepustení. Možno vám pripomína vaše chyby častejšie, vyjadruje nespokojnosť s vašou prácou a vytvára negatívnu atmosféru okolo vás. Týmto spôsobom sa snaží ospravedlniť svoje rozhodnutie a vytvoriť dôvod na vaše prepustenie.

Ak sa vám podobné situácie stávajú na pracovisku, je dôležité si uvedomiť tieto jasné signály, ktoré naznačujú, že váš zamestnávateľ uvažuje o vašom prepustení alebo vás chce nahradiť. Je dôležité byť ostražitý a pripravený na takúto možnosť. V prípade, že sa ocitnete v takejto situácii, môžete zvážiť rôzne spôsoby, ako zlepšiť svoju situáciu, ako napríklad hovoriť s vaším šéfom o svojich obavách, zlepšovať svoje pracovné výkony alebo aktívne hľadať iné zamestnanie. Pamätajte však, že tieto signály nemusia vždy znamenať nevyhnutne prepustenie a preto je dôležité zachovať profesionálny prístup a komunikovať so svojím zamestnávateľom otvorene a uprednostniť konštruktívny dialóg.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť