Nezaradené

Skoro 1000 ročná socha Budhu ukrýva telesné pozostatky mnícha

Takmer 1000 rokov stará socha opustila po prvýkrát Čínu. V Meander Medical Center v Holandsku pomocou počítačového tomografu potvrdili, že socha ukrýva mumifikované ostatky muža.
oVETZTP

Neodbornému oku, socha Budhu pripadá veľmi bežná, ale čo chýba je väčšina charakteristických rysov, ktoré umelci používajú na identifikáciu Gautama Budha. Vedci veria, že telo vo vnútri je budhistického učiteľa menom Liuquan, praktizujúceho čínske meditačné školy, ktorý žil asi v roku 1100 nášho letopočtu.

V miestach, kde kedysi boli orgány, sa nachádzajú útržky papiera so zatiaľ nedešifrovanou potlačou starovekých čínskych znakov. Nie je teda jasné, čo rolky papiera znamenajú v procese mumifikácie.zmE031s

Socha bola študovaná ako súčasť výstavy múmií, ktoré vypovedajú o podobnostiach a rozdieloch v mumifikáciách z celého sveta. Nielen, že je to prvýkrát, čo socha opustila domácu Čínu, ale to je tiež jediná čínska budhistická múmia, ktorú má k dispozícii vedecký výskum na Západe.

lmXBOYZ
Špekuluje sa, že Liuquan sa zaoberal v praxi aj seba-mumifikáciou. Proces, kde sa mnísi za určitých tradícií prostredníctvom rôznych diét, spotrebou jedovatých bylín a balzamovacou tekutinou vopred pripravujú na svoju smrť…

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť