facebook.com/HOFFEbelts
Nezaradené

Slováci ručne vyrábajú kožené opasky, inšpirované Čičmanmi

MADE IN SLOVAKIA sa stáva zárukou originality a kvality. Skvelým príkladom je aj firma Hoffebelts.

História slovenskej značky Hoffebelts sa začala písať už pred dvadsiatimi rokmi na východnom Slovensku v meste Spišská Nová Ves. Ako firma REHOFF (prvý názov)  sa od založenia venovali ručnej výrobe kožených opaskov z vtedy dostupných materiálov.

Roky plynuli a krok za krokom začali rozširovať výrobné procesy, zlepšovať celkové prevedenie výrobkov a investovali do kvalitných materiálov či strojov od renomovaných firiem.

Foto: facebook.com/HOFFEbelts

Takýmto štýlom sa im podarilo prepracovať až do súčasnosti. Teraz je ich misia jasná. Prioritou je poctivá ručná výroba, originálnych produktov, ktorých kvalita je zjavná na prvý pohľad. Či už ide o použité materiály, balenie produktov, komunikáciu so zákazníkmi alebo prezentáciu produktov v každej oblasti je vidieť orientáciu na detail. Práve dôraz na detail a jeho prepracovanie dnes firmu Hoffebelts odlišuje od ostatných výrobcov na trhu.

Foto: facebook.com/HOFFEbelts

K hlavnému výrobnému procesu patria klasické opasky do obleku a do riflí. Na odlíšenie ich produkcie však vytvorili kreatívnu kolekciu MAC, pod ktorou ručne vyrábajú kreatívne opasky od výmyslu sveta.

Hlavným znakom kolekcie MAC (Majestic Abrasion Collection) je detailné vypracovanie kože. Okrem brúsenia používajú rôzne techniky potlače , šitia , nitovania , nástrekov a ďalších „tajných“ receptúr.

Foto: facebook.com/HOFFEbelts

V dielni Hoffebelts sa stále niečo deje

Ak sa práve tím stojaci za touto značkou nevenuje ručnej výrobe opaskov, ich „oddych“ pozostáva z kreatívnej tvorby. Inšpirácia im však v tomto prípade naozaj nechýba, prítomná je totiž všade navôkol. Tak ako aj pri inej kreatívnej tvorbe, aj pri brašniarskom remesle sa najlepšie inšpiruje predmetmi, ktoré používame každý deň, ľuďmi, ktorých stretávame a prírodou, v ktorej žijeme.

Podľa tvorcov tímu Hoffebelts sa dá myšlienka na vytvorenie nového opasku nájsť naozaj vo všetkom. Najnovším počinom firmy je kolekcia inšpirovaná ľudovými motívmy z Čičman. V ich tvorbe sa ich rozhodli skombinovať s ich obľúbenými technikami úpravy kože ako napríklad viacnásobné nanášanie farieb, nitovanie, brúsenie a iné „tajné“ receptúry.

Foto: facebook.com/HOFFEbelts

Vznikla tak v poradí už tretia „mini kolekcia“ kreatívnych opaskov so slovenskou ľudovou tématikou. Každý jeden kus je však pravý originál, keďže je z každého dizajnu vyrobený len jeden kus.

zdroj: startitup.sk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť