modre oci
Nezaradené

Svet obrazom: Knihy

Vitajte u ďalšieho dielu našeho najnovšieho seriálu s názvom Svet obrazom. Na čo sa zameriame dnes ? Na knihy. 

najvacsia kniha sveta
Na obrázku môžeme vidieť najväčšiu knihu sveta. meria 5 x 8,06 metra, váži asi 1500 kg a má 429 strán. Názov knihy je This the Prophet Mohammed a ako napovedá, ide o súbor príbehov zo života Mohammeda – proroka Islamu.
 
najhrubsia kniha
Guinessova kniha rekordov uvádza… Najhrubšiu knihu sveta. Kniha s názvom Das dickste Buch des Universums má 50 560 strán, 4 m a 220 kg. Oficiálne nebola nikdy publikovaná, bola vytvorená vďaka deťom, ktoré poslali texty a obrázky do súťaže, usporiadanej Federálnym ministerstvom dopravy, výstavby a rozvoja miest v Nemecku.
najmensia kniha
Na tejto minci je položená najmenšia kniha sveta. Napísal ju Anatoliy Konenko v limitovanej edícii 100 kusov. Polovica je v angličtine a polovica v ruštine. Vo veľkosti 0.9 mm x 0.9 mm má 30 strán.
najpredavanejsia kniha 
Do Guinessovej knihy rekordov sa dostala aj Guinessova kniha rekordov. Konkrétne ako najpredávanejšia kniha na svete s autorským právom. Najpredávanejšia kniha na svete bez autorského práva je ako inak, Biblia.
mega knihkupectvo
Na obrázku vidíte najväčšie kníhkupectvo sveta. Ide o kníhkupectvo Barnes&Noble s rozlohou 14 330 m2. Keby ste ho chceli navštíviť, nájdete ho na 105 Fifth Avenue na 18. ulici v New Yorku.
najstarsia kniha
Najstaršia tlačená kniha sveta je na obrázku vyšsie. Ide o Guttenbergovu Bibliu vytlačenú v roku 1455 v Nemecku.
 
Veríme, že sa Vám náš nový seriál páči. Knihy sú síce úžasné, no v knižnej podobe by sme vám asi tento magazín prinášať nemohli. Takže potom čo si zájdete do najbližšej knižnice, a prečítate skvelú detektívku či encyklopédiu, nezabudnite si opäť vyhľadať náš magazín. Nový diel tohto seriálu tu nájdete o dva dni.
 
Jozef Kotrý | Zdroj
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť