Nezaradené

Táto fotografia zasiahla srdcia ľudí po celom svete

Ťažký príbeh (snáď) s dobrým koncom.

Túto fotografiu dala na sociálnu sieť Shanna Niehaus, matka päť-ročného Kainoa. Text, ktorý k nej napísala sa dotkol tisícok ľudí na celom svete.

img: © Love What Matters

,,Vidíte to? Nikdy som nezažila okamih ako je tento. Včera bol prvý deň, kedy sa môj 5-ročný autistický syn stretol s jeho novým asistenčným psom menom Tornado. Tento obrázok zachytáva tvár matky, ktorá nemôže svoje dieťa objať, umývať, obliekať ani si ho pritúliť, môj syn má totiž veľký problém so sociálnou interakciou s inými ľuďmi. Nemá priateľov, nemá ani jedného. Kainoa sa však prvýkrát v živote dokázal niekoho dotknúť, oprieť sa o psa a ležať pri ňom.

Stojí za to každý dolár pre môjho syna, každé stretnutia so školami, každý krok vpred aj krok vzad, každá slza… Všetko sa to oplatilo, teraz vďaka Tornadovi viem, že všetko bude v poriadku. Ako matka som videla nespočetne náročné a bolestivé okamihy môjho syna, mnohokrát som plakala, no dnes plačem z iného dôvodu. Je to neopísateľný pocit,“ napísala Shanna.

img: S. Niehaus

Je ťažké si predstaviť, čo matka cíti, keď nemôže objať svojho vlastného syna, bez toho, aby riskovala jeho záchvat paniky. Pre deti s autizmom je veľmi ťažké nadviazať vzťah s ľuďmi okolo nich. V tomto prípade sú častými pomocníkmi psy, ktoré sú špeciálne vycvičené. Psy môžu pomôcť týmto ľuďom prekonať niektoré z ich problémov. Práve ich starostlivosť, oddanosť, hravosť a láska môže pomôcť deťom nadviazať spojenie s okolitým svetom.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť