modre oci
metro.co.uk
Nezaradené

Tento chlapec prespí až 18 hodín denne, počas spánku ho nie je možné prebudiť. Zmätení sú i samotní lekári

Spať 18-hodín denne? Väčšina ľudí si to nevie predstaviť, tento chlapec však kvôli svojej chorobe zažíva nočné mory.

13-ročný Harry Appleton sa zmenil z extrovertného chlapca na utiahnutého. Môže za to choroba, z ktorej sú zmätení aj samotní lekári. Chlapec dokáže prespať aj 18-hodín denne, kvôli čomu vymeškal už 3 mesiace v škole. Spí dovtedy, kým sa sám nezobudí.

Foto: metro.co.uk

„Keď to začalo, mysleli sme si, že zomrel. Vyzeral ako bez života. Môžete s ním hýbať, presúvať, on sa však nezobudí. Zavolali sme k nám aj lekára, ktorý mu svietil do očí, aby zistil, či jeho zreničky reagujú na svetlo. Skúšal aj to či zareaguje na bolesť, ktorá by ho mala prebrať, ani vtedy sa však Harry nezobudil. Vyzerá to, ako keby upadol do istej formy kómy. Nikto nevie, kedy sa zobudí. Skutočne mu to zasahuje do života,“ povedala Harryho matka.

Harry bol kvôli tomu, že ho nikto nedokázal zobudiť, dokonca aj hospitalizovaný v nemocnici. Jeho mama vysvetľuje, aký dopad má choroba na Harryho život.

Foto: Supplied

„Je hrozné sledovať to ako sa z aktívneho chlapca, ktorý miloval futbal, stal úplne iný človek. Teraz je utiahnutý, nemôže chodiť do školy ani von s kamarátmi ako normálny 13-ročný chlapec. Vďačím Xboxu Live za to, že mu umožňuje sa zabaviť a komunikovať s kamarátmi.“

Harry bol odvezený do Detskej nemocnice v Sheffielde, kde majú zistiť príčiny tejto nepríjemnej choroby.

Foto: Supplied

zdroj: ladbible.com

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť