modre oci
Nezaradené

Tip na dobrodružstvo pre odvážnych II.

Ak chcete okúsiť na vlastnej koži to pravé dobrodružstvo, musíte sa vybrať naprieč svetom s batohom na chrbte.

To je jediný spôsob, ako skutočne spoznať cudzie krajiny, rovnako ako aj spoznať svoju vnútornú silu a vynaliezavosť. Vybrali sme pre vás miesta, na ktorých môžete zažiť to pravé dobrodružstvo. Časť druhá..

Túra medzi krajinami divokých kmeňov

V roku 1938 bol objavený kmeň Dániov v Bali Valley na Novej Guinei. Niekoľko ľudí malo to šťastie, aby s nimi chvíľu žili, takže nie je vylúčené, že by sa to nemohlo podariť aj vám. Nová Guinea si jednoducho pýta, aby ju niekto preskúmal. Pozor si však treba dať na kmene, ktoré ešte stále praktizujú rituálny kanibalizmus.

YUS Conservation Area

Nová Guinea je výzvou pre každého cestovateľa. Klimatizované autobusy a hotelový personál strieda dusná džungľa a domorodé kmene, ktorých spôsob života sa za posledných niekoľko tisíc rokov nezmenil a to vrátane kanibalských chúťok, ktorých sa časť z nich nevzdala ani na začiatku 21. storočia.

papua-28

Na vstup do západného, indonézskeho územia dokonca turisti potrebujú špeciálne povolenie, ktoré vydáva indonézska polícia. Dôrazne sa neodporúča vyrážať na vlastnú päsť. V lepšom prípade sa človek stratí v džungli, v tom horšom padne do zajatia niektorého z kmeňov. Odborníci odhadujú, že približne desať percent domorodcov nikdy nevidelo bieleho človeka a nemá tušenie o existencii modernej civilizácie.

Prvú časť si môžete pozrieť TU.

.src

 

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť