modre oci
epochtimes.com / Xiaolu Chu
Nezaradené

Na svetlo sveta sa dostali ďalšie fotografie zo Severnej Kórey, aký je život v diktatúre?

Aký je život v Severnej Kórei? To mnohí ani len netušia. Len niektorým návštevníkom sa občas podarí zachytiť kúsky z reality. Také sú aj tieto fotografie.

Xiaolu Chu, fotograf portálu Getty, navštívil Severnú Kóreu minulý rok. Už je zrejme všeobecne známe, že aj pri obyčajnej návšteve kontrolujú takmer každý váš krok, použitie väčších fotoaparátov je nebezpečné a aj miestni vás môžu nahlásiť polícii. Práve preto sa Xiaolu rozhodol svoju cestu zdokumentovať na objektív mobilu.

Policajti sa mu nevyhli a niekoľko fotiek pravidelne premazali. Aj napriek tomu sa mu ako správnemu profesionálovi predsa len podarilo z krajiny odniesť niekoľko šikovných záberov.

Foto: capitaldom.com / Xiaolu Chu

Fotograf cestoval vlakom, kde vás skontrolujú hneď niekoľkokrát. Dajú pozor aj na to, či nemáte zapnuté GPS. Skontrolujú notebook aj fotoaparát a s touto technikou vraj nemajú absolútne žiaden problém.

Foto: scribol.com / Xiaolu Chu

Podľa jeho slov je v mnohých častiach krajiny veľká chudoba a nenájdete tu takmer žiadnych obéznych ľudí. Dôkazom je aj množstvo obytných a schátraných budov, ktoré sú v zlom stave.

Foto: blognews.am / Xiaolu Chu

Foto: crucily4.rssing.com / Xiaolu Chu

Napriek kontrolám počas cesty vlakom sa Xiaoluovi podarilo zachytiť každodenný život obyvateľov. Výrazy krajiny sa pravidelne opakovali. Chudoba a vojaci všade navôkol.

Foto: corriere.it / Xiaolu Chu

Foto: corriere.it / Xiaolu Chu

Foto: wegointer.com / Xiaolu Chu

Foto: scribol.com / Xiaolu Chu

Foto: travelask.ru / Xiaolu Chu

Foto: corriere.it / Xiaolu Chu

Napriek mnohých zákazom vám sprievodcovia predsa len odporúčajú niečo fotiť. Zaraďujú sa sem protiamerické pochody študentov alebo oslavy vládnucej strany.

Foto: corriere.it / Xiaolu Chu

Foto: connectica.com / Xiaolu Chu

Foto: jiasuhui.com / Xiaolu Chu

Foto: corriere.it / Xiaolu Chu

Po príchode fotografa domov sa ľudia pýtali na jediné, či nemá strach z publikovania svojich fotiek. Jeho odpoveďou bolo jednoznačné nie. Aj vďaka takýmto ľuďom máme my ostatní aspoň malú šancu nahliadnuť do celkom odlišnej reality.

Foto: independent.co.uk / Xiaolu Chu

Foto: corriere.it / Xiaolu Chu

Foto: epochtimes.com / Xiaolu Chu

zdroj: businessinsider.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť