modre oci
youtube.com
Nezaradené

Na videu z Indonézie pravdepodobne motorkári zachytili domorodca

Stret domorodca s moderným svetom?

Na videu nahrával jeden z vodičov motocykla spoločnú cestu štyroch kamarátov po Indonézii. Cesta vedie pomedzi stromy a najprv to vyzerá na bežné „cestovateľské“ video. Neskôr však do videa vstupuje piaty človek. Nahý muž, ktorý beží pred „hlučnými strojmi“ a ukryje sa vo vysokej tráve. Štyria chlapi sa ho síce snažia nájsť, no márne. Muž im ušiel. Mnohí ľudia teraz vedia, že na videu chlap zachytil domorodca.

Postava muža navádza k tomu, že ide o domorodca z dediny Rampasasa Flores v Indonézii. Títo ľudia sú nízki, približne 150 centimetroví a antropológmi definovaní ako trpazličí ľudia. Neďaleko spomínanej dediny v roku 2003 nasli archeológovia pozostatky človeka, ktorý meral asi 1,1 metra. Nazvali ho Homo floresiensis.

Samozrejme, sú aj také názory, že ide o hoax. Kvalita videa totiž nie je vysoká. Preto nie je jasné, koho skutočne kamera zachytila. Veríme, že ak je to pravda, tak sa po tomto kúsku krajiny bude premávať menej motocyklistov, keďže aspoň kus krajiny by mohol zostať neporušený a verný pôvodným obyvateľom.

zdroj: iflscience.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť