modre oci
Nezaradené

TOP 15 najnebezpečnejších miest na svete

Vitajte pri článku o najnebezpečnejších mestách sveta. V tomto článku vám ukážeme mestá, kde už len vystúpenie z dverí znamená skrátenie života. Pozrime sa teda kde dovolenku rozhodne neodporúčame…

1. Lagos v Nigérii

nigeria

Jedna z najväčších metropolí Afriky a bývalé hlavné mesto Nigérie, nebolo nikdy známe vysokou úrovňou bezpečnosti. Aj napriek prísnym opatreniam tu kriminalita stále rastie spolu s pribúdajúcim obyvateľstvom mesta.

2. Londýn vo Veľkej Británii

london
Mnoho gangov vo veľkých mestách sa rozhodlo používať strelné zbrane. V Londýne sa rozhodla mládež pre iný smer. K rôznym zločinom sa tu najčastejšie používajú rôzne druhy nožov. V roku 2008 bolo za 6 mesiacov dobodaných 16 mladých ľudí, ako dôsledok nárastu kriminálnej činnosti týchto gangov.
 
3. Moskva v Rusku
rusky polis
Moskva sa môže podľa prieskumov pochváliť najnižšou úrovňou bezpečnosti, zo všetkých hlavných miest v Európe. Prevládajú tu drobné zločiny a vo veľkej miere aj korupcia.
 
4. Santo Domingo v Dominikánskej Republike
dominikanska republika domengo
No dobre. Najnebezpečnejšie mesto zo zoznamu to určite nie je, no miera drobnej kriminality v tomto meste ho dorovnáva k iným mestám v rebríčku.
 
5. Rio de janeiro v Brazílii
rio de janeiro
Napriek krásam tohto mesta ide o jedno z najnebezpečnejších miest na svete, a to predovšetkým vďaka úrovni korupcie. Veľká časť mesta je je ovládaná drogovými dílermi, a o bezpečnosť sa starajú úplatky vymáhajúci policajti. 

Magazín Vedeli ste, že… k vyššie uvedenému textu odporúča multimediálny obsah – Elitná jednotka / Tropa De Elite (2007)

 

6. Kapské Mesto v Južnej Afrike
capetown crime
V samotnom meste panujú obrovské sociálne a ekonomické rozdiely. Výsledkom tejto situácie sú extrémne časté únosy, lúpeže či dokonca vraždy.
 
7. New Orleans v USA
crime in new orleans
Ako jedno z najchudobnejších miest v krajine vykazuje New Orleans 95 vrážd na 100 000 obyvateľov. 
 
8. Johannesburg v Južnej Afrike
johannesburg
Vyzerá to že v Južnej Afrike si nevyberiete. Buď vás okradnú v Kapskom meste alebo rovno zabijú V Johannesburgu. Mimochodom, po tom čo toto mesto hostovalo majstrovstvá sveta vo futbale boli tieto majstrovstvá vyhlásené, za majstrovstvá z najväčšou mierou trestných činov v histórii.

9. Bagdad v Iraku
bagdad crime
Kedysi bolo práve toto mesto najnebezpečnejšie na svete, no túto situáciu zmenila poprava Saddáma Husajna. Napriek tomu však krv nie je pre obyvateľov tohto mesta ničím novým.
 
10. Detroit v USA
detroit swat
Mesto nazývané aj ako Mesto motorkárov sa do nášho výberu skvele hodí. Na 100 000 obyvateľov tu totiž v priemere pripadá 1220 násilných trestných činov. To už je čo povedať !
 
11. Guatemala City v Guatemale
guatemala city gang
O adekvátnosti bezpečnostných zložiek v tomto meste, snáď ani nie je potrebné hovoriť. V meste vládnu drogoví díleri. Návštevníci mesta sú vyzývaní k nepoužívaniu verejnej dopravy, nakoľko autobusy sú tu častým terčom únosov. V prípade že navštívite toto mesto a stratíte sa, nikdy to nedávajte najavo. Mohli by ste to totiž oľutovať rôznymi spôsobmi, od zbitia až po vraždu.
 
12. Kinshasa v Demokratickej Republike Kongo
kinshasa
Toto hlavné mesto DRK má mnoho problémov súvisiacich s kriminalitou. Drogové gangy, znásilnenia, poškodenia majetku, zlá hygiena a životné podmienky a s tým spájané lúpeže a oveľa viac. Aby toho nebolo málo, mesto neustále sužujú občianske vojny.
 
13. Groznyj v Čečensku
cecensko
Zdevastované a takmer opustené mesto. Tak sa dá charakterizovať Groznyj. Po vojne s Ruskom takmer všetci obyvatelia utiekli. Obyvatelia ktorí zostali bývať v troskách domov sú neustále ohrozovaní mafiou a gangmi.
 
14. Mogadisho v Somálsku
mogadisho
Nijak špeciálne kriminálnu situáciu v tomto meste opisovať netreba. Občana nevybaveného zbraňou by ste tu asi nenašli.
 
15. Ciudad Juárez v Mexiku
zastup policajtov
V roku 2009 tu bolo zabitých 2600 ľudí len vďaka drogám a obchodu s nimi. Polícia tu takmer neexistuje, nakoľko väčšina jej členov bola vyvraždená. Do tohto mesta sa dokonca bojí vkročiť aj armáda. V kľude môžeme povedať, že CIUDAD JUÁREZ JE NAJNEBEZPEČNEJŠÍM MESTOM SVETA !
 
Text: Jozef Kotrý
Zdroj: List25.com | Zdroj multimediálnych súbrovo: List25.com and Streamuj.tv | Úvodná fotografia: Notonesquareinch.Wordpress.com
Jazyková korektúra: Martin Mrázik
Preklad: Jozef Kotrý
 
 
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť