Nezaradené

Top 7 filmov natočených podľa skutočnej udalosti

Dnes Vám ponúkneme výber filmov, ktoré boli nakrútené na motívy skutočných príbehov. Iste ste si už všetci povedali pri pozeraní nejakého filmu, že by sa to v skutočnosti stať nemohlo, alebo to réžia prehnala so svojou predstavivosťou. Dnes si to bohužiaľ nebudete môcť povedať.

 

All the President’s Men (1976), Všetci prezidentovi muži

Režisér: Alan J. Pakula
Hlavní herci: Dustin Hoffman, Robert Redford, Jack Warden

all-the-presidents-menimg: mubi.com

Film, ktorý odzrkadľuje novinársku odvahu, trpezlivosť a dôslednosť (ztvárnili ich Hoffman a Redfort). Dej sa odohráva počas vlády a rezignácie neslávne známeho amerického prezidnta  Richarda Nixona, ktorý sa vo svete preslávil aférou „Watergate“. Producenti si dali záležať, aby každý jeden fakt a článok ktorý bol vo filme uvedený zodpovedal realite, na tom si dal taktiež záležať aj Ben Bradley, výkonný redaktor novín „The Washington Post“ ktorého si vo filme zahral Jason Robards. Film získal celkovo štyri sošky Oscara.

Born on the Fourth of July (1989), Narodený 4. Júla

Režisér: Oliver Stone
Hlavní herci: Tom Cruise, Raymond J. Barry, Caroline Kava

totimg: .telegraph.co.uk

Toto dielo odzrkadľuje príbeh mladého Rona Kovica (Tom Cruise), ktorý sa pridal k americkému námorníctvu ako nadšený ochranca jeho krajiny a vrátil sa domov ako paralyzovaný človek, ktorý vystupuje ako protivojnový aktivista. Film poukazuje na niekoľko protestov ktorých sa zúčastnil ako pripútaný na vozík a vôľu ukázať mladým mužom, ktorí boli buď dobrovoľne alebo nasilu odvedení z domova a doslova „vhodení do džungle“ aby chránili svoju krajinu, aby sa tak bezhlavo neobetovali. Pán Kovic bol tak dojatý príbehom a stvárnením jeho postavy, že osobne podaroval svoju bronzovú hviezdu Tomovi Cruiseovi, ktorý za svoj výkon získal aj Oscara.

Schindler’s List (1993), Schindlerov zoznam

Režisér: Steven Spielberg
Hlavní herci: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes

schindlers-list-movie-clip-screenshot-one-more-person_largeimg: http://www.wingclips.com/

Tento film Vás určite nenechá chladnými, všetko ešte zvyšuje čierno-biele prevedenie filmu. Mnohí kritici tento film uznávajú ako jeden z najlepších vojnových filmov aké kedy boli natočené. Dej je o mladom obchodníkovi Oskarovi Schindlerovi, ktorý  sa nebojí žiadnej výzvy a ako jeden z mála ľudí nevidí rozdiel medzi židom a „normálnym človekom“. Príbeh sa odohráva v meste Krakov a ukazuje strasti aké museli vtedajší nepriatelia režimu zažívať. Oskar Schindler patril medzi skutočných hrdinov, lebo celý svoj majetok vymenil za život 1100 židov. Film získal 8 Oscarov taktiež aj ocenenie film roka a najlepšiu réžiu.

Hotel Rwanda (2004)

Režisér: Terry George
Hlavní herci: Don Cheadle, Sophie Okonedo, Xolani Mali

rwandaimg: https://yts.ag/movie/hotel-rwanda-2004

Píše sa rok 1994 a manažér hotela des Milles Collines, Paul Rusebagina (Don Cheadle) si vedie bezstarostný život plný radosti v štáte Rwanda. Dej nezachýtáva masovú genocídu ktorá sa toho roku odohrala v Rwande. Producenti sa snažia ukázať boj o prežitie a skrývanie sa pred vyvražďovaním v hoteli. Ako bolo ukázané vo filme, OSN a ostatné organizácie sa tam starali iba o životy turistov a cudzincov, personál hotela ako aj jeho známi  sa museli skrývať po dobu 3 mesiacov v hoteli, zatiaľ čo bolo vyhasnutých skoro milión životov. Pán Paul Rusebagina zachránil svojimi obetavými činmi vyše 1200 životov.

 

United 93 (2006), Let číslo 93

Režisér: Paul Greengrass
Hlavní herci: J.J. Johnson, David Alan Basche, Liza Colón-Zayas

UNITED 93, Peter Hermann, Christian Clemenson, Cheyenne Jackson, 2006. ©Universal/courtesy Everett Collectionimg: http://collider.com/

Let číslo 93 zachytáva príbeh cestujúcich na palube lietadla spoločnosti United Airlines z Newarku do San Francisca. Tento film sa zameriava na udalosti na palube a problémy, aké zažívala sedemčlenná posádka spolu s 33 cestujúcimi ktorých zajali štyria predstavitelia teroristického hnutia. Producenti zakladali film na skutočných nahrávkach ktoré boli neskôr uverejnené v novinách a na internete, ako napríklad volania na tiesňové linky a mp3 nahrávky cestujúcich.

 

Zodiac (2007)

Režisér: David Fincher
Hlavní herci: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards
zodi
img: lisathatcher.com

Film o sériovom vrahovi ktorý zabíjal svoje obete v  San Francisco Bay a preslávil sa tým, že posielal do novín šifrované správy o svojich bývalých aj budúcich vraždách.  Zodiac sa aj označuje ako americký Jack Rozparovač. Zodiac sa  priznal k 13 vraždám a neskôr k ďalším 24, výsledné číslo jeho obetí sa ale už nikdy nedozvieme. Príbeh odzrkadľuje ustavičnú prácu polície aj novinárov aby takmer usvedčili muža, ktorý mohol ale aj nemusel byť Zodiacom.

127 Hours (2010) 127 Hodín

Režisér: Danny Boyle
Hlavní herci: James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn

127-Hours-James-Franco1img: http://trinitynews.ie/

Príbeh je o mladom 26 ročnom chlapovi v Utahu, Aronovi Rolstonovi (James Franco), ktorý je nadšený turista a sám sa vydá liezť po horách v národnom parku Canyonlands. To ale ešte nevie, že jeden nevyvážený krok ho uvrhne do boja o prežitie, sám skončí v 20 metrovej jame s rukou uviaznutou pod kameňom. Napriek neprijazni osudu a zmierením sa s tým že ho nikto nenájde sa rozhodne odrezať si ruku, film veľmi verne zachytáva momenty tohto utrpenia

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť