Nezaradené

Toto je 10 najpredávanejších kníh všetkých čias

Rokmi sa publikovalo množstvo knižných diel s neuveriteľným vplyvom na životy ich čitateľov, ale ktoré z nich predali najviac kópií? Porovnali sme tie najväčšie tituly a prinášame vám desať kníh, ktoré sa prakticky predávajú samé. Koľko z nich ste prečítali?

10

„Mysli a zbohatni“ Napoleon Hill ($ 70 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

Kniha „Mysli a zbohatni“ bola publikovaná v roku 1937 počas veľkej hospodárskej krízy a do roku 1970 v čase keď autor zomrel sa z nej predalo 20 miliónov kópií. „Mysli a zbohatni“ uvádza zoznam 13. základných filozofií (každá má svoju vlastnú kapitolu), ktorá vás privedie k úspechu v podnikaní, rovnako ako v ostatných kľúčových oblastiach vášho života.

Ak pôjdete dnes do knižnice hľadať kópiu „Mysli a zbohatni“ pravdepodobne nájdete jednu z verzií, ktoré boli revidované v 60. rokoch, ale pôvodná verzia knihy je považovaná za jednu z najvplyvnejších kusov obchodnej literatúry, ktorá bola kedy publikovaná.

9

„Da Vinciho kód“ od Dana Browna ($ 80 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

Publikácia „Da Vinciho kódu“ v roku 2003 spôsobila veľký rozruch z dvoch dôvodov: pre svoj chúlostivý a ojedinelý pohľad na kresťanské príbehy, a pre množstvo predaných kópií, ktorých počet prevýšil predaje piatej knihy zo série Harry Potter. Kniha sa stala predmetom pobúrenia a súdnych sporov s nahnevanými cirkevnými hodnostármi, ktorí prehlasovali, že autor knihy, Dan Brown, zámerne skreslil biblický text. Dan bol tiež obžalovaný autormi, ktorí tvrdili, že opísal ich práce. Dan Brown si vydýchol, keď sa súd postavil na jeho stranu a „Da Vinciho kód“ sa stal významným precedensom pre voľné použitie autorovho výskumu vo fiktívnom kontexte.

8

„Lev, čarodejnica a skriňa“ C. S. Lewis ($ 85 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

C. S. Lewis zbožňoval pracovanie na románoch Narnia a pokračovania písal skôr než bola prvá kniha vôbec určená k publikácii. Keď sa ho opýtali, čo ho priťahuje do sveta fantázie, povedal, že fantázia nás presviedča, že stať sa môže čokoľvek, a že je to dôležité ponaučenie, ktoré nám fikcia ponúka. „Lev, čarodejnica a skriňa“ patrí v súčasnej dobe do zoznamu 100 najlepších románov všetkých čias a bol publikovaný v 47. jazykoch.

7

„Ona: História dobrodružstva“ od Henry Rider Haggard ($ 100 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

„Ona“ bol nielen fantastický dobrodružný román, ale tiež neuveriteľne dojemný kus feministickej literatúry, ktorý predstavoval ženy v rôznych mocenských úlohách. Táto kniha z roku 1887 tiež riešila problémy spoločenských vrstiev a otroctva a bola založená na skutočných autorových skúsenostiach a cestovateľských zážitkoch zo zámoria v Južnej Afrike.

6

„Hobit“ od J. R. R. Tolkien ($ 100 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

Existuje len málo kníh, ktoré sú pre čitateľov takým “miláčikom“ akým je Tolkienov „Hobit“. Dej knihy „Hobit“ predchádzal v dejovej chronológii ďalšie Tolkienove dielo „Pán prsteňov“. Aj keď sa z „Pána prsteňov“ predalo 150 miliónov kópií, nebudeme ho do tohto zoznamu uvádzať, pretože kniha bola predávaná v troch samostatných zväzkoch. Je dosť pôsobivé, keď autor napíše hoc len jednu publikáciu, ktorá dosiahne viac ako 100 miliónov predaných kópií, ale ak autor vytvorí dve takéto publikácie? Je to sakramentsky pôsobivé!

5

„Sen o Červenom pavilóne“ Cao Xueqin ($ 100 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

„Sen o Červenom pavilóne“ je jedným z čínskych „Štyroch významných klasických románov“, čo je séria štyroch kníh, ktoré sú považované za štyri fiktívne majstrovské diela predmodernej Číny. Prvýkrát bol publikovaný v roku 1791 aj keď existoval už oveľa skôr pod rôznymi inými menami a nasledujúci rok k nemu bolo pridaných ďalších 40 kapitol. Z hľadiska svojej veľkosti je „Sen o Červenom pavilóne“ porovnateľný so starým literárnym eposom.

4

„A neostal ani jeden“ od Agathy Christie ($ 100 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

„A neostal ani jeden“ je azda najslávnejšia kniha Agathy Christie – na celom svete sa z nej predalo vyše 100 miliónov výtlačkov. Obľubu si získala aj jej divadelná adaptácia a niekoľkokrát bola úspešne sfilmovaná.

3

„Harry Potter a Kameň mudrcov“ od Joanne Rowlingovej ($ 107 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

J.K. Rowling bola doslova neznáma keď vydala v roku 1997 svoju prvú knihu pod názvom „Harry Potter a Kameň mudrcov“. Rowlingovej publicista zverejnil túto knihu len z dôvodu preukázania jej láskavosti: Rowlingová bola prakticky bez domova a nebol schopná sa uživiť bez štátnej podpory. Rowlingovú to stálo šesť únavných rokov, ako aj grant vo výške 8000 libier, kým dokončila prvú knihu Harry Potter. Joannine finančné problémy boli vyriešené po publikovaní jej prvotiny „Harry Potter a Kameň mudrcov“, pretože sa rýchlo stala knihou číslom jeden po celom svete.

2

„Malý princ“ Antoine de Saint-Exupéry ($ 140 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

„Malý princ“ je v prvej päťke najviac prekladaných kníh všetkých čias, publikovanej vo viac ako 250 rôznych dialektoch a jazykoch, a ročne dosahuje dodatočné dva milióny predaných kusov.

Antoine vytvoril umelecké dielo, ktorý apeluje na toľko rôznych subkultúr, že bolo v podstate nemožné, aby nemalo úspech. Spočiatku sa „Malý princ“ stretol s pomerne malým úspechom, pretože zostal na zozname bestsellerov len dva týždne. Ale na konci prvého roka svojho vydania bola kniha považovaná za majstrovské dielo a súťažila s Bibliou pokiaľ išlo o to, koľko amerických domácností vlastnilo svoju vlastnú kópiu.

1

„Príbeh dvoch miest“ Charles Dickens ($ 200 miliónov)

 

img: via myfirstclasslife.com

„Príbeh dvoch miest“ je historický román, ktorý podrobne vykresľuje drsné životné podmienky francúzskych roľníkov pred Francúzskou revolúciou. Je považovaný za jeden z najdramatickejších románov v existenciu. „Príbeh dvoch miest“ rozhodne nie je pre každého a podľa moderných štandardov by mladý čitateľ posúdil knihu ako celkom nudnú, ale ak sa považujete za serióznych a kritických čitateľov, rozhodne by ste si mali prečítať knihu, ktorá zmení váš život.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť