modre oci
Nezaradené

Toto je 15 faktov, ktoré vám o holokauste povedia možno aj to, čo ste doteraz ani netušili

1

Poľský doktor Eugen Lazowski injekčne infikoval mŕtvymi bunkami týfusu 8000 Židov. Týfus im tak zistili aj napriek tomu, že boli zdraví. Nemci sa následne báli, že sa choroba rozšíri a tak infikovaných odmietli previezť do koncentračných táborov. Lazowski takto zachránil tisícky životov.

220px-eugene_eugeniusz_lazowski_polandimg: wikipedia.org

2

Takmer 99 % dánskych Židov prežilo aj preto, že väčšina z nich bola evakuovaná do neutrálneho Švédska krátko po tom, ako Hitler nariadil deportáciu.

3

Počas druhej svetovej vojny boli tisícky Židov zachránených od holokaustu dedkom herečky Heleny Bonham Carter.

1l7a5457_helena-bonham-carterimg: fanworld.co

4

Adolf Eichmann, známy tiež ako strojca holokaustu, si počas svojho súdneho procesu nemohol dovoliť obhajcu, ktorého chcel. Zaplatila mu za to napokon izraelská vláda, aby zabránila spochybneniu legitímnosti procesu.

5

Spoločnosť Degesch, ktorá stojí za výrobou cyklónu B existuje dodnes. Slúži na kontrolu drobných škodcov.

6

Po skončení druhej svetovej vojny plánovala skupina židovských extrémistov zavraždiť 6 miliónov Nemcov otravou vody v niekoľkých mestách. Plán bol však zastavený britskou políciou počas prepravy jedu.

7

Poľský vojak Witold Pilecki sa nechal dobrovoľne transportovať do Osvienčimu, aby získal potrebné informácie.

rotmistrz-pileckiimg: kickassfacts.com

8

Popretie holokaustu je v 22 krajinách ilegálne.

9

Gayovia, ktorí prežili holokaust, označení ružovým trojuholníkom, boli americkými a britskými oslobodzovacími vojskami neskôr posielaní do väzenia, pretože ich nepovažovali za obete.

10

V období holokaustu bolo vyvraždených 40 % bieloruskej populácie.

11

Počas prvého týždňa oslobodzovania koncentračných táborov niektorí zomreli na prejedenie sa čokoládou a sladkosťami od vojakov.

12

Hitler mal židovského doktora, ktorý jeho rodinu kvôli finančným ťažkostiam liečil zadarmo. Označil ho za ušľachtilého Žida a uistil sa, že počas holokaustu mu neublížili.

Dr. Eduard Bloch in Arztpraxisimg: wikipedia.org

13

Ešte pred obdobím holokaustu Hitler ponúkol Spojeným štátom, Británii  a mnohým iným národom prijať Židov ako utečencov. Všetci odmietli.

14

Počas pamätného dňa holokaustu znejú v Izraeli sirény, pričom sa všetci akoby na okamih zastavia. Dokonca aj autá na cestách.

screen-shot-2016-11-06-at-6-04-12-pmimg: kickassfacts.com

15

Výkriky z plynových komôr boli pre nemeckých dôstojníkov tak nepríjemné, že ich prehlušovali zvukmi motocyklov. To sa však ukázalo ako bezvýsledné, a tak tieto komory neskôr stavali mimo pracoviska.

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť