Nezaradené

Vedeli ste, že 30-tisíc ľudí si kúpilo krabicu s trusom za 6 dolárov, alebo, že..? Pozrite si 20 zaujímavých faktov zo sveta

Redakcia vedelisteze.sk sa rozhodla svojim čitateľom spríjemniť aj tento deň ďalšou porciou faktov. Tentokrát vás čaká ďalšia séria 20 zaujímavostí. Takže, milí čitatelia, vedeli ste, že…

 1. V 16. storočí ľudia verili, že mandragora vyrastie iba tam, kde sa zeme dotkli spermie obesenca.
 2. Filmový producent Jeffrey Katzenberg postavil The Walt Disney Studios na nohy tým, že produkoval jeho najväčšie a najznámejšie filmy ako Malá morská panna, Leví kráľ, Aladdin či Kráska a zviera. Po úspechu týchto rozprávok požiadal o povýšenie, no namiesto toho sa dočkal výpovede. Katzenberg sľúbil štúdiu Disney pomstu a svoje slovo dodržal – založil DreamWorks Studios.
 3. Počas „Black Friday“ v roku 2014 stiahli z predaja hru „Cards Against Humanity“ a nahradili ju „Bullshit“ krabicou za 6 dolárov. Krabica obsahovala skutočné výkaly býka (bull/shit). Tento akt bol protestom proti výpredajovému šialenstvu (Black Friday), kedy zákazníci doslova kúpia čokoľvek, čo je zľavnené. Predalo sa vyše 30-tisíc kusov tejto špeciálnej edície a všetci zákazníci si vlastne kúpili len exkrement za 6 dolárov.
  o-cards-against-humanity-facebookimg: huffingtonpost.co.uk
 4. Vedcom sa v mozgu pokusnej myši podarilo vytvoriť falošné spomienky. Výsledkom experimentu bolo, že pokusnému subjektu sa elektrošok do chodidiel spojil s prostredím číslo 1, hoci sa celý pokus odohrával v prostredí číslo 2.
 5. Na jednom z ostrovov pri Austrálii leží jazero Hillier, ktoré je výnimočné svojou farbou – je ružové ako žuvačka pre deti. Je to jediné ružové jazero na svete a vedci stále netušia, čo toto sfarbenie spôsobuje.
 6. V roku 2005 sa irackí vzbúrenci snažili Američanov presvedčiť, že v zajatí držia amerického vojaka, ktorého popravia, ak neprepustia irackých zajatcov. Nakoniec sa ukázalo, že tým „zajatým“ bola akčná bábika vojaka.
 7. V roku 1726 sa Angličanka menom Mary Toft pokúsila oklamať lekárov. Tvrdila, že porodila králikov. Lekárom dokonca ponúkla názornú ukážku. Králikov si strčila do vagíny a „porodila“ ich.
 8. V šermiarstve existuje nemecká technika zvaná Mordhau. Pomocou nej zneškodníte svojho protivníka záštitou alebo rukoväťou meča.
  hammer2_zps2e36a3ccimg: forums.penny-arcade.com
 9. V roku 1969 nahral muzikant menom Jim Sullivan album s názvom U.F.O. Nachádzali sa na ňom piesne s textami o opustení rodiny a únose mimozemšťanmi. Sullivan bez stopy zmizol 6 rokov po tom. Poslednou stopu bolo jeho opustené auto, ktoré našli na púšti.
 10. Vo filme Star Wars: Pomsta Sithov bol každý jeden klon len vizuálnym efektom.
 11. V súčasnosti sa vyvíja technológia, ktorá majiteľovi zbrane umožní ovládať poistku zbrane pomocou tabletu či smartfónu.
 12. V roku 2013 dokázali čínski vedci „vypestovať“ ľudský zub z kmeňových buniek získaných z moču.
 13. Francúzsky spisovateľ Thomas-Alexandre Dumas je známy aj tým, že ako černoch dosiahol najvyššiu vojenskú hodnosť.
  img_2778img: shadowofgevros.com
 14. Psie obojky s ostňami majú svoj pôvod v antickom Grécku, kedy pastieri dávali takéto obojky svojim pastierskym psom. Mali chrániť ich hrdlá pred útokmi vlkov.
 15. Najväčší ananás sa podarilo vypestovať Austrálčanke Christine McCallumovej v roku 2011. Bol 32 centimetrov dlhý a vážil 8,28 kilogramu.
  191643-pineappleimg: Michael Franchi
 16. Samce jedného druhu pinky podľa vedeckej štúdie nebudú v dospelosti dvoriť samičkám, ak si k opačnému pohlaviu nevypestovali vzťah ešte v mladosti.
 17. Salvadora Dalího často vyhadzovali z podnikov. Dôvodom bolo to, že na šeky kreslil, čím ich znehodnotil.
 18. MMORPG Eve Online bolo dejiskom najväčšej vesmírnej online bitky. Stalo sa to 28. júla 2013. Bitka trvala vyše 5 hodín a zúčastnilo sa jej štyritisíc hráčov.
 19. Havajská vlajka je jedinou spomedzi štátov USA, na ktorej sa nachádza vlajka Veľkej Británie.
 20. Účes Marge Simpsonovej nevznikol náhodou. Tvorca Matt Groening chcel takto zakryť jej králičie uši.
  marge-bunny-640x487img: toptenz.net

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť