modre oci
uk.news.yahoo.com
Nezaradené

Toto je 24 desivých miest, na ktorých by ste sa nechceli ocitnúť uprostred noci

Ak sa radi bojíte, ste na správnom mieste. V tomto článku vám totiž ponúkneme 24 miest z celého sveta, ktorým pripadli prívlastky ako „strašidelné“ či „desivé“. Ak naberiete dostatok odvahy, môžete vycestovať a preskúmať ich osobne. Najlepšie okolo polnoci.

1

Starý židovský cintorín, Praha – Česko

Foto: theautodidactintheattic.com

Foto: atis-en.cz

Na tomto cintoríne sa pochovávalo v rozmedzí rokov 1439 až 1787. Hoci je posiaty približne 12-tisíc náhrobkami, na tejto ploche údajne spočinulo viac ako stotisíc tiel. Tie miestami ležia na sebe až v 12 vrstvách. To spolu s časom spôsobilo, že náhrobky sú rozhádzané a nestoja súmerne. Návšteva tohto miesta v noci môže spôsobiť zimomriavky.

2

Ostrov bábik, Mexiko

Foto: thisismyhorror.wordpress.com

Asi ste už počuli o opustenom ostrove, na ktorom „žije“ približne tisícka bábik. Samotár Julián Santana Barrera začal v roku 1950 zbierať vyhodené bábiky a umiestnil ich práve na tento ostrov. Chcel tak priniesť pokoj duši malého dievčatka, ktoré sa v tam utopilo. Rovnaký osud postihol aj Barreru. 17. septembra 2001 sa na ostrove taktiež utopil.

3

Ostrov Hashima, Japonsko

Foto: simotron.wordpress.com

Foto: missosology.info

Na ostrove Hashima založili v roku 1887 banícku osadu. V roku 1959 tam žilo vyše 5 200 ľudí. A to na pobrežnom pásme dlhom približne jeden kilometer. Baňu v roku 1974 zavreli a miesto je odvtedy opustené. Vďaka svojej atmosfére ho mnohí radia k strašidelným miestam sveta.

4

Kaplnka kostí, Portugalsko

Foto: flickr.com

Foto: flickr.com

Túto 18 metrov dlhú a 11 metrov širokú kaplnku postavil františkánsky mních v 16. storočí. Na malej ploche sa nachádzajú kostrové pozostatky 5-tisíc mníchov. Na streche kaplnky je nápis „Melior est die mortis die nativitatis“, ktorý znamená „Lepší je deň smrti ako deň narodenia.“

5

Les samovrahov, Japonsko

Foto: tofugu.com

Les Aokigahara, ktorý leží na japonskom ostrove Honšú, je známy tým, že doň chodia umierať samovrahovia. Podľa japonskej mytológie je les domovom démonov a duchov. Aokigahara je po Golden Gate Bridge druhým miestom na svete s najväčším počtom samovrážd. Pred jeho vstupom je tabuľa s nápisom: „Váš život je drahocenný dar od vašich rodičov. Myslite na svoju rodinu. Netrpte sami a zavolajte nám na 22-0110.“

6

Opustená psychiatrická liečebňa, Parma – Taliansko

Foto: arrestedmotion.com

Budova, v ktorej kedysi sídlila psychiatrická liečebňa, je v súčasnosti miestom inštalácie umelca Herberta Baglioneho. Ten na stenách a podlahe perfektne zachytil ducha miesta.

7

Kostol sv. Juraja, Česko

Foto: uk.news.yahoo.com

Foto: uk.news.yahoo.com

Kostol v dedinke Lukova je od roku 1968 opustený pretože počas pohrebného obradu sa zrútila časť strechy. Umelec Jakub Hadrava do kostola nainštaloval figuríny, ktoré vytvárajú desivú atmosféru.

8

Katakomby, Paríž – Francúzsko

Foto: monicadonovan.com

Foto: nowyouknowthis.com

Pod Parížom leží bludisko podzemných tunelov a jaskýň, ktorých dĺžka sa podľa predpokladov pohybuje od 187 do 300 kilometrov. Katakomby sú plné ostatkov 6 miliónov ľudí.

9

Centralia, Pennsylvania – USA

Foto: whoaflow.com

Pred 50 rokmi na tomto mieste začal podzemný požiar, ktorý tlie dodnes. V roku 1981 v Centralii žilo tisíc obyvateľov. V roku 2012 sa tento počet znížil na 7. Ak by ste Centraliu chceli k niečomu prirovnať, výstižné by bolo spomenúť Silent Hill.

10

Trh Akodessewa, Togo

Foto: slate.com

Foto: slate.com

Na tomto trhu vraj môžete kúpiť magické predmety, ktoré sa používajú napríklad aj pri voodoo. Sortiment je pestrý. Obchodníci ponúkajú hlavu byvola či vysušené opičie hlavy.

11

Ostrov Poveglia, Taliansko

Foto: povegliafoundation.com

Podľa legendy tento ostrov ríše slúžil ako miesto posledného odpočinku pre obete moru. V zemi tam údajne spočinulo vyše 160-tisíc tiel. Ak k tomu pripočítame legendy o neľudských pokusoch v bývalej psychiatrickej liečebni, výsledkom je strašidelné miesto. Vyšetrovatelia paranormálnych javov ho považujú za jedno z najdesivejších miest na planéte.

12

Hora krížov, Litva

Foto: panoramio.com

Názov dokonale vystihuje toto miesto, na ktorom sa nachádza približne 50-tisíc krížov. A pritom nejde o cintorín. Podľa legendy postretne šťastie každého, kto na mieste umiestni kríž. Hora krížov je dodnes opradená záhadami.

13

Pohrebisko múmií Kabayan, Filipíny

Foto: travelcreepster.com

Na mieste sú uložené takzvané ohnivé múmie, ktoré podľa vedcov pochovali v rozmedzí rokov 1200-1500. Miestni tvrdia, že ich duše toto miesto stále obývajú.

14

Most Overtoun, Škótsko

Foto: colour-city.com

Foto: wikimedia.org

Na starom moste sa v polovici 20. storočia začali diať zvláštne veci. Z 15-metrovej výšky začali bezdôvodne skákať psy, ktorých zväčša čakal krutý osud na ostrých skalách. Keď pes náhodou skok prežil, po návrate na most sa opäť pokúsil skočiť.

15

Jaskyňa Actun Tunichil Muknal, Belize

Foto: belize.escapeartist.com

Foto: happywanderer15.wordpress.com

Toto miesto patrí k bohatým náleziskám odkazujúcim na mayskú kultúru. V jednej časti jaskyne sa našli ľudské obete. Odtiaľ vraj mali nájsť cestu do podsvetia.

16

Hrad Leap, Írsko

Foto: jonamack.deviantart.com

Podľa legiend ide o jeden z prekliatych hradov. Jeho hlavnou atrakciou je temnica plná ostrých kolov. Pri obnove hradu sa na odvezenie kostrových pozostatkov museli použiť štyri nákladné vozidlá. Predstavte si to množstvo duší, ktoré tam môžu prebývať.

17

Cintorín Chauchilla, Peru

Foto: delange.org

Pohrebisko objavili v 20. rokoch 20. storočia. Nález bol bohatý – pozostatky vyše 700 tiel. Tie však našli v netradičnej polohe. Mŕtvych pochovali v podrepe a na ich „tvárach“ urobili čudesný vyškerený úsmev.

18

Svätyňa Tophet, Tunisko

Foto: flickr.com

Foto: wikipedia.org

Smutným aspektom starovekého Kartága bol fakt, že jeho obyvatelia vykonávali detské obete. Často pritom išlo o malých kojencov. Počas obradu sa vraj nesmelo plakať, pretože jediná slza či vzlyk by znížili účinky obety. Archeológovia v roku 1921 na tomto mieste objavili hroby zvierat a malých detí.

19

Ostrov hadov, Brazília

Foto: wikipedia.org

Foto: myths-made-real.blogspot.com

Ilha da Queimada Grande je pravdepodobne najnebezpečnejší ostrov na svete. Je pokrytý hustým lesom a pobrežie je plné skál. A čo je najdôležitejšie, je obývaný množstvom hadov. Na jeden meter štvorcový pripadá až 6 hadov.

20

Buzludzha, Bulharsko

Foto: irishberliner.com

Foto: darkroastedblend.com

Najväčší pamätník v Bulharsku postavili v roku 1980 ako poctu komunistom. Jeho výstavba trvala takmer 7 rokov a na budovaní sa podieľalo 6-tisíc robotníkov a inžinierov. V súčasnosti je miesto opustené a návšteva v neskorú nočnú hodinu určite dokáže vyvolať strach.

21

Dedina mŕtvych, Rusko

Foto: thesuiteworld.com

Foto: dailyfresher.com

Vďaka svojim malým domčekom vyzerá ruská dedina Dargavs ako osada roľníkov. V skutočnosti však ide o pohrebisko plné ľudských pozostatkov.

22

Opustená vojenská nemocnica, Beelitz-Heilstätten – Nemecko

Foto: 5thingsilearnedtoday.com

Nemecké vojská využívali túto nemocnicu počas 1. a 2. sv. vojny. V roku 1916 sa tu zotavoval aj Adolf Hitler. Po 2. sv. vojne ju prevzali Sovieti. Dnes je celý komplex približne 60 budov opustený a chátra. Skúste sa po priestoroch prejsť v noci a zaručene sa budete báť.

23

Nedokončené metro v Cincinnati, USA

Foto: metro-cincinnati.org

So stavbou sa začalo v roku 1884. V roku 1925 sa však výstavba spomalila, hoci zatiaľ vybudovali len polovicu zo 16-kilometrovej trate. V súčasnosti sa do tohto metra dvakrát ročne organizujú výpravy, no ľudia tam za dobrodružstvom a vidinou strašidelného zážitku chodia aj samostatne.

24

Visiace truhly v Sagade, Filipíny

Foto: cebu-outdoor-guy.blogspot.com

Foto: flickr.com

Na filipínskom ostrove Luzon leží dedinka Sagada. Podľa mnohých je to najdesivejšie miesto v krajine. Dôvodom sú staré rakvy visiace z útesov. Podľa domorodcov sa tak duše zosnulých rýchlejšie a ľahšie dostanú do neba.

 

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť