Nezaradené

Túto ženu zasiahol meteorit. Dodnes sa verí, že ide o jediný potvrdený prípad

V ľudskej histórii sa na stránkach bulváru odohralo množstvo príbehov, v ktorých človek prežil zasiahnutie meteoritom. Len jeden z nich bol potvrdený a dodnes vraj pravdivý. Skrýva sa pod menom Ann Hodges.

Meteorit o veľkosti grapefruitu ju zasiahol v roku 1954. Pritom len ležala doma na gauči v Alabame. Vesmírne teleso ju zasiahlo kúsok nad nohou a prekvapivo, zostala po ňom len nepekná modrina. K zvláštnemu príbehu sa pridávali svedectvá ostatných obyvateľov, ktorí vraj v ten deň videli červené svetlo na oblohe. Prípad bol dokonca zdokumentovaný správami, ktoré financovala NASA.

Príbeh však týmto neskončil a neskôr sa pripájali viaceré dôkazy. Farmár Julius Kempis McKinney počas zbierania dreva našiel úlomok toho istého meteoritu. Predal ho právnikovi, ktorý ho kúpil v záujme výskumnej inštitúcie vo Washingtone s názvom Smithsonian Institution.

13671263_904553292982168_1303815047_nimg: instagram.com / uamnh

Spochybnení bolo len málo

V roku 2013 prípad spochybnil Michael Reynolds, astronóm z Floridy, podľa ktorého je pravdepodobnejšie zasiahnutie tornádom, bleskom a hurikánom naraz. Zásah však vzbudil pozornosť nielen médií či turistov, ale aj vlády. Každý mal záujem o cenný meteorit. Ann bola z neustáleho hluku novinárov a zvedavých ľudí okolo domu unavená a v roku 1956 bol darovaný múzeu v Alabame. Jej príbeh je tak popri mnohých dodnes jediným, ktorý sa považuje za skutočnosť.

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť