Nezaradené

Týchto 10 vecí by ste mali prestať robiť ak už máte 24 a viac rokov

Ešte ste stále mladí, ale už sa posúvate k zrelej dospelosti. Tak ako by ste mali zmeniť svoj život k lepšiemu?
Začnite tým, že sa budete držať týchto 10 bodov, ktoré by ste mali prestať robiť práve teraz!

1

Prestať kupovať lacné oblečenie


Ako teenager ste si mohli dovoliť nosiť oblečenie pár krát a zmeniť štýl podľa toho, čo je práve v móde. Teraz ste však dospelí, máte už zrejme prvú „serióznu“ prácu a preto by bolo vhodné brať štýl trochu vážnejšie. Investujte preto do niekoľkých drahších kúskov miesto toho, aby ste menili celý šatník každých pár týždňov.

2

Prestať randiť s nevhodnými ľudmi


Môže byť problém nájsť niekoho, kto je hoden vášho času a pozornosti. Ale, ste vo veku kedy už máte predstavu o tom, aké vlastnosti má mať váš partner. Neplytvajte časom na experimentovanie s ľudmi o ktorích viete, že pre vás nie sú tí praví. Treba nájsť rovnováhu medzi tým byť realistický a dať ľudom šancu.

3

Prestať sa starať čo si o mne ľudia myslia


Je v ľudskej povahe starať sa o to, čo si o nás ostatní myslia a nikto nemá rád keď je súdený alebo kritizovaný. Ak sa budete riadiť tým, čo si myslia iní je možné, že odrazu budete žiť život aký chcú oni, nie vy. Treba veriť svojmu úsudku o tom, čo je správne.

4

Prestať obviňovať rodičov


Iste, nikoho rodičia nie sú dokonalí a určite urobili pár chýb. Ale dávať im za vinu všetko čo sa vám v živote nepodarí nie je produktívne. A ešte to aj ničí rodinné vzťahy.

5

Prestať lipnúť na starých nádejách a snoch


Ešte stále máte túžby, ktoré sú nereálne a treba sa ich vzdať? Teraz nastal čas aby ste prehodnotili svoje sny a túžby, vzdali sa tých, ktoré sú nesplniteľné a dali si reálnejšie. To neznamená, že sa máte vzdať svojej vízie o ideálnom živote, len je potrebné byť realistický.

6

Prestať odmietať svoju finančnú situáciu


Skončili časy kedy ste žili bez toho aby ste mysleli na budúcnosť a míňali všetky financie ktoré ste mali. Je najvyšší čas zamyslieť sa nad svojimi výdavkami a tvorením úspor.

7

Prestať byť na každého milý


Je dôležité naučiť sa ľudom povedať nie, neurobím to, nemám čas. Viete kde máte svoje limity a ak máte na to dobrý dôvod odmietnite či už prácu alebo pomoc druhým. Naučiť sa povedať nie je dôležitým krokom na ceste k dospelosti.

8

Prestať strácať toľko času na internete.


Toto je najtvrdší oriešok v dnešnej dobe, kedy je skoro každý z nás závislý na niektorom médiu. Vždy treba nájsť nejaké informácie či ostať v kontakte s priateľmi. Ale priznajte si, väčšinu času len pozeráte, čo je nové na sociálnej sieti. Stanovte si obmedzenia a uvidíte koľko budete mať času na iné činnosti.

9

Prestať brať svoje zdravie a kondíciu ako samozrejmosť


Ísť neskoro spať, piť veľa alkoholu a jesť nezdravé jedlá bolo doteraz bez následkov. Ale pribúdajúcimi rokmi je regeneráciu tela čoraz pomalšia a ťažšia. Preto je čas začať jesť zdravšie a chodiť spať skôr ako pri východe slnka.

10

Prestať byť chaotický


Koľko hodín strávite hľadaním kľúčov, peňaženky a mobilu? Je čas aby ste si urobili poriadok aj v tomto. Je to jednoduché. Vždy si všetko položte na to isté miesto.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť