modre oci
Nezaradené

Týchto 8 úžasných vecí docielite pitím vody po prebudení

Japonské ženy sú dobre známe pre svoje štíhle, zdravé postavy. Aj keď takmer vždy na tom má najväčší podiel genetika, mnohí tvrdia, že ich ranný rituál v tom hrá rolu tiež. Jednoducho, väčšina žien v Japonsku pije vodu hneď po prebudení.

screenshot_4lifehack.org

Tento „rituál“, teraz spojený s Japonskou formou, je forma vodnej liečby. Táto liečba vykazuje veľmi dobré výsledky pri mnohých poruchách tela. Naproti USA, a mnohým iným západným krajinám, Japonská populácia napríklad ani zďaleka netrpí takou mierou obezity a cukrovky. Teda možno stojí za to na chvíľku sa zastaviť a naučiť sa jednu-dve veci z ich zdravšieho životného štýlu.

screenshot_3lifehack.org

„Vodná liečba“ je osvedčená metóda na liečenie telesných porúch, menštruačných porúch a ochorení spojených s očami. Takisto sa budete cítiť sviežo celý deň po nasledovaní týchto rád:

-Hneď po prebudení vypite 160 ml vody, štyrikrát po sebe, ešte pred umytím zubov, úplne na prázdny žalúdok.
-Nič nejedzte nasledujúcich 45 minút.
-Keď sa už najete, nemali by ste nič piť najbližšie dve hodiny, takisto ani po obede a večeri.
-Ak nedokážete naraz vypiť 640 ml vody, začnite jedným pohárom, alebo takým množstvom, aké zvládnete. Mali by ste sa však časom dostať k tomuto objemu.

1

Pomáha telu zbaviť sa toxínov

Keď sa napijeme vody, prirodzene to spôsobuje pohyb v našich vnútornostiach. V noci, počas spánku, naše telo opravuje samo seba a hromadí všetky toxické látky, ktoré v ňom nemajú čo robiť. Pitím vody na ráno ich doslova vypláchnete. Takisto, množstvo vody je veľmi prospešné pre bunky svalov a krvi.

2

Zlepšuje metabolizmus

Pitie vody na ráno môže zvýšiť metabolickú rýchlosť až o 24%. Je to veľmi dôležité pre ľudí na prísnych diétach. Zvýšená metabolická rýchlosť znamená vylepšenú prácu tráviaceho ústrojenstva. Pre ľudí na diétach je dôležité tráviť rýchlejšie.

3

Posilňuje zdravé chudnutie

screenshot_1lifehack.org
Okrem spomenutých dvoch predošlých efektov, ktoré k správnemu chudnutiu prispievajú tiež, takéto množstvo vody spôsobí, že sa nebudete cítiť taký hladný, a zníži chuť do jedla. Verte, že s vyše pollitrom vody v žalúdku sa vám nebude chcieť prejedať.

4

Zmierňuje pálenie záhy a zlé trávenie

Zlé trávenie je spôsobené zvýšenou kyslosťou v žalúdku. Ak sa navyše tráviace šťavy dostávajú späť do pažeráka, páli nás záha. Pitím vody na ráno tieto šťavy jednoducho spláchneme späť, a zriedime prostredie v žalúdku. Navyše, je to signál pre žalúdok že neskôr už prídu aj raňajky.

5

Vylepšuje pleť a žiarivosť pokožky

Dehydratácia spôsobuje predčasné hlboké vrásky a póry v pokožke. Jedna štúdia dokázala, že pitie pollitra vody na prázdny žalúdok ráno zlepšuje prietok krvi pokožkou, čím ju vyhladzuje. Pitie väčšieho množstva vody počas dňa zabezpečuje konštantné vyplavovanie toxínov, čím zabezpečuje zvýšený prirodzený jas.

screenshot_2lifehack.org

6

Podporuje lesklé, hladké a zdravé vlasy

Dehydratácia taktiež spôsobuje oslabenie vlasov a ich rastu. Pitím väčšieho množstva vody ich vyživujete zvnútra. Asi štvrtina hmotnosti vlasu je tvorená vodou. Nedostatok vody môže takto spôsobiť zvýšenú lámavosť a celkové oslabenie vlasov. Samozrejme, je dobre piť dostatok vody počas celého dňa, ale v kombinácii s týmto ranným spôsobom docielite najlepšie výsledky.

7

Dobrá prevencia proti obličkovým kameňom a infekcii mechúra

Je faktom, že pitie vody na lačno dokáže riediť kyslé prostredie v žalúdku, ako sme už spomínali vyššie. Toto prostredie okrem pálenia záhy môže pri dlhodobom trvaní spôsobovať obličkové kamene. Čím viac vody pijete (samozrejme, do zdravého limitu), tým lepšie vyplavujete škodlivé látky zo svojho tela, čím sa zabráni mnohým infekciám.

8

Posilnenie imunitného systému

Okrem toho, že vyplavuje všetko škodlivé,  s naším telom je to ako s akváriom. Ak meníte vodu častejšie, akvárium ostáva čistejšie a systém vnútri neho zdravší. To isté platí s naším telom. Pitím vody na ráno najlepšie zabezpečíme „výmenu“ vody v organizme a lymfatickom systéme, čo zohráva veľkú úlohu v našej imunite.

Ako vidíme, táto „vodná liečba“ má pre naše telo obrovské prínosy. Je to najjednoduchšia cesta ako začať žiť zdravšie bez toho, že by ste minuli akékoľvek peniaze. Vyskúšate to zajtra ráno aj vy? 🙂

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť