dzinsy male vrecko titulka
Zaujímavosti

Obyčajné veci, ktoré skoro denne používame, no ich zmysel celkom nepoznáme

1

Načo slúži táto šípka?

Výrobcovia áut dali túto malú šípku, aby ľudia vedeli, na ktorej strane máte vašu nádrž. Je to veľmi vhodné, najmä vtedy ak si kúpite nové auto, alebo ak auto máte požičané od rodiny či priateľov. Bohužiaľ, nie všetky autá majú túto značku.

2

Džínsy

Džínsy boli najprv vytvorené ako trvácne pracovné oblečenie pre baníkov a hľadačov zlata. Bol tam však problém, pretože vrecka nedokázali zniesť váhu náradia a tak sa trhali. Pre túto príčinu boli vytvorené nity.

3

Spinkovač

Je pre nás normálne, že spinkovač spája papiere spolu so spinkami vo vnútri. Ak otočíte papier naopak, dokážete za pomoci pliešku na spinkovači spinku vytiahnuť naspäť bez toho aby ste si poranili ruky.

4

Meter

Dierka na konci metra, je vytvorená na to, aby ste si tam dali klinec a merali vzdialenosť. Zúbkovaný koniec vám pomôže označiť miesto, ak nemáte ceruzku.

5

Indikátor vlhkostosti

Veľa batérií má špeciálny zvlhčovací indikátor, ktorý vyzerá ako krúžok alebo štvorec. Ten mení farbu zo zelenej na červenú a podľa toho viete, či sa vám do baterky dostala voda.

Od modelu Iphone 5 majú zariadenia Apple tento indikátor vlhkosti v SIM slote. Ak chcete dobre vidieť na kontrolku, skúste položiť vás Iphone oproti zrkadlu.

6

Lepiace papieriky

Pokiaľ si odtrhujete lepiaci papierik zo spodu,  zroluje sa a po čase sa začne odliepať. Aby ste tejto situácií predišli odtrhujte papierik pozdĺž.

7

Odkôstkovač

Otvor vzadu na rukoväti pretláčača cesnaku slúži aj ako odkôskovač ovocia, napríklad čerešní. Položíte čerešnu na otvor a pretlačíte kôsku otvorom von.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť