modre oci
Nezaradené

USB klúč alebo pamäťovú kartu – čierny policajný labrador dokáže nájsť pamäťové média

Nová výpomoc v boji proti zločinu v podobe čierneho Labradora, ktorého čuchové schopnosti by mohli poslať do väzenia najnebezpečnejších zločincov v Utahu.

Svoju tajnú zbraň a partnera v jednom pomenoval Cameron Hartman menom URL (čítaj Erl), ktorý má za úlohu vystopovať elektronické pamäťové média. Osemnásť mesačné šteňa, s kódovým označením K-9 je jedným z menej ako dvoch desiatok psov v Spojených štátoch, ktoré pátrajú po unikátnych chemických zlúčeninách emitovaných z USB kľúčov, pamäťových kariet, mobilných telefónov, iPadov a z ďalších podobných zariadení.

img: via WEBER COUNTY SHERIFF’S OFFICE

Aj keď psy, ako je URL nemôžu detektívom napovedať, či zariadenie obsahuje elektronické dôkazy, sú schopní nájsť zariadenie, ktoré môžu ľudia inak prehliadnuť.

Hartman je súčasťou Utahskej zvláštnej jednotky internetových zločinov spáchaných na deťoch a myslí si, že URL má veľký potenciál. Keďže sa nemôže hovoriť o otvorených prípadoch, Hartman potvrdil, že URL už v minulosti našiel dôkazy týkajúce sa pornografie pri vykonávaní domovej prehliadky pri niekoľkých vyšetrovaniach sexuálnych trestných činov páchaných na deťoch a obchodovaním s deťmi. „Ak si vyšetrovateľ myslí, že môžu existovať dôkazy ukryté na záznamovom médiu, vtedy prichádza na scénu URL,“ vysvetľuje Hartman.

img: via WEBER COUNTY SHERIFF’S OFFICE

Tieto K-9 psy prechádzajú štvor až päť mesačným tréningom, pracujú tri hodiny denne, každý deň. „Jedia iba vtedy, keď pracujú,“ vysvetlil Jordan, zakladateľ Jordan Detection K9 v Indiane. Sú odmeňovaní jedlom, keď nájdu záznamové médiá. Jordan vysvetľuje, že pre tento druh práce sú najvhodnejšie „nevycvičiteľné“ psy. „Sú to najlepšie typy psov. Keď má pes veľa energie a žiaden strach…ak má pes to, čo ľudia nemajú na ňom radi, to je práve to, čo hľadám,“ povedal Jordan.

„K-deviatky“ však vôbec nie sú lacná záležitosť. Weber okrsok musel zaplatiť 10,000 dolárov za URLov výcvik. „Aj keby pracoval 19 rokov a boli by sme schopní s jeho pomocou zadržať hoci len jedného zločinca, stojí to za to,“ povedal Hartman.

img: via WEBER COUNTY SHERIFF’S OFFICE

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť