brightside.me
Nezaradené

Už budete vedieť, že… Pozrite si vysvetlenie piatich známych kúzelníckych trikov

Kto by nemal rád vydarené kúzelnícke čísla? Vďaka nim ostávajú mnohí ľudia v úžase a neustále sa snažia odhaliť trik, aký bol pri konkrétnom kúzle použitý. Ak k nim patríte aj vy, prinášame vám vysvetlenie piatich známych kúzelníckych trikov. Nezabudnite,že každý trik sa dá vykonať odlišne. Vždy však ide len o šikovnosť kúzelníka a kvalitné pomôcky.

1

Králik v klobúku

Foto: brightside.me

Na tento trik treba králika, stôl s obrusom, kúsok látky a vysoký klobúk. Králika uložte do látky (najlepšie rovnakej farby ako je klobúk) tak ako na obrázku. Je však dôležité, aby ste uloženého králika zavesili na háčik na vašej strane stola a aby bol obrus dostatočne dlhý. Nenápadne posuňte klobúk pod uloženého králika, vložte ho do klobúka a potom ho teatrálne vytiahnite.

2

Dymiace prsty

Foto: brightside.me

Zo zápalkovej krabičky odstrihnite bočnú „škrtaciu“ časť. Potom z nej oddeľte tenkú „škrtaciu“ vrstvu, zložte ju na polovicu a položte tak, aby pripomínala dlhú striešku. Potom ju zapáľte. Pod „strieškou“ by vám mali ostať zvyšky procesu horenia. Vezmite ich medzi prsty a jemne o seba šúchajte. Na záver si umyte ruky.

3

Ohnutie lyžice

Foto: brightside.me

K tomuto triku potrebujete striebornú lyžicu a striebornú (alebo inú rovnakú farbu) mincu. Tú držte v dlani tak, aby vyzerala ako časť lyžice. Potom už len oválnu časť lyžice skúste jemne pritlačiť napríklad o stôl. Kým sa oválna časť pohne, minca (opačný koniec lyžice) ostane nehybný.

4

Levitácia

Foto: brightside.me

Na jednu z možností, ako urobiť tento trik, budete potrebovať asistentku v dlhých šatách a špeciálnu pomôcku. Toto kúzlo už videl asi každý. Hoci to vyzerá ako levitácia, asistentku nad zemou drží špeciálna pomôcka. Pre umocnenie zážitku môžete použiť kruh, ktorý však musí byť dostatočne veľký na to, aby do tejto pomôcky „nevrazil“. Trik sa dá vykonať aj pomocou špeciálneho stola. Keď na ňom asistentka leží, ďalší asistenti odstránia zo stola jeho podpery. Vyzerá to, akoby doska stola ležala vo vzduchu aj s asistentkou. V skutočnosti však kúzelník stojí bez pohybu, pretože jedna podpera je zamaskovaná ako jeho noha. Svoju ozajstnú nohy má nehybne ukrytú hneď za podperou. Z bočného pohľadu by ste videli rozdiel, z hľadiska však nie.

5

Žena na kusy

Foto: brightside.me

Na tento trik sa obvykle používa niekoľko krabíc vysokých 35 centimetrov a jedna 20-centimetrová na kolieskach. Spolu vyzerajú ako jedna veľká krabica, do ktorej na začiatku vojde asistentka. Kým ju diváci vidia, stojí na spodnej širokej platforme. Tá je však dutá a keď sa dvierka zavrú, asistentka sa do nej usadí tak, aby jej z posledného otvoru vykúkala iba hlava. Iluzionista potom vrchné krabice prehádže. Zabudli sme pripomenúť, že každá krabica má dvojo dvierok. Prvé sa použijú pri pohľade na živú asistentku. Tie druhé sa otvárajú po prehádzaní. Vo „falošných“ dvierkach sa nachádzajú časti realistickej figuríny v rovnakom oblečení, v akom sa objavila asistentka. A výsledok už poznáte.

 

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť