auto
Fakty

Už žiadne zarosené okná v aute: Našli sme spôsob, ako sa problému zbaviť!

Nezáleží na tom, v akom regióne žiješ, udržať komfortnú teplotu vo vnútri svojho auta znamená automaticky aj súboj so zarosenými oknami.

V chladnom decembri je bežné, že prvé čo po naštartovaní auta urobíš je zapnutá klimatizácia. Teplý vzduch spôsobí, že čoskoro neuvidíš vôbec nič. V lete sa deje ten istý proces, len z opačnej strany – chladný vzduch z klimatizácie spôsobí, že sa okná zarosia z vonkajšej strany.

Dôvodom tohoto javu je vplyv teploty a vlhkosti vzduchu. Počas chladných dní sa vlhký vzduch z dýchania, zo zasnežených topánok, atď., dostane k oknám. Tam narazí na vonkajší vzduch, ktorý je pod určitou teplotou – pod rosným bodom. Nastáva kondenzácia – dôvod, prečo sú okná zarosené.

Počas teplých dní sa deje presný opak. Dusný a teplý vzduch narazí na pod rosný bod vychladený interiér tvojho auta, nastane kondenzácia a okná sa rosia – tentokrát zvonka.

Čiže tvoje okná sú vlastne stále proti tebe a za všetko môže rosný bod.

Poznáme však aj riešenie, ako sa tohoto problému zbaviť. Možno ťa to prekvapí, no je ním stelivo pre mačky.

Na tento lifehack potrebuješ dve ponožky a silikátové stelivo. Použiť môžeš aj starú ponožku, buď si ale istý, že nemá žiadne diery. Potom ju až po členok naplň stelivom a pevne zviaž. Aby si mal istotu, pretiahni cez to druhú ponožku. Teraz je tvoj výrobok pripravený na aplikáciu.

Položiť ho môžeš na palubnú dosku, ale kľudne aj pod zadného sedadlo. Po niekoľkých dňoch by mal tvoj problém s rosením zmiznúť. A nielen to, stelivo navyše vynikajúco pohlcuje zápach.

zdroj: bmwmblog.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť