modre oci
Nezaradené

V Holandsku chcú do roku 2025 zakázať autá znečisťujúce životné prostredie

Udržateľná a environmentálne naklonená budúcnosť áut sa čoraz viac dostáva do povedomia. Politici v Holandsku nedávno predstavili odvážny plán, ktorého cieľom je do roku 2025 zakázať všetky autá, poháňané benzínom či naftou, ktoré týmto spôsobom znečisťujú v značnej miere životné prostredie.

Návrh predložený členmi robotníckej strany PvdA sa vzťahuje na zákaz všetkých áut, vypúšťajúcich emisie do ovzdušia. Podľa odhadu budú môcť predajcovia áut o necelých 10 rokov zákazníkom ponúkať len elektrické alebo vodíkom poháňané automobily.

Netherlands-Electric-Cars-889x592img: inhabitat.com

Strana taktiež žiada zvýšenie investícií vlády do automaticky riadených vozidiel, čím by sa podľa nich mohol vyriešiť problém s dopravou.  Návrh sa stretol s podporou aj nepochopením. Liberálna strana so silnou pozíciou v krajine na čele s politickým lídrom Markom Ruttom, nazvala návrh príliš ambiciónym a nereálnym. Minister hospodárstva Henk Kamp, ktorý je zároveň členom liberálnej strany VDD, odhaduje, že v roku 2025 bude v krajine len okolo 15% elektrických automobilov.

Jan Vos, ktorý odprezentoval návrh tvrdí, že zatiaľ ide skôr o víziu. Zároveň dodáva, že Holandsko by malo nasledovať kroky Dánska, Nórska a Uruguaja a týmto spôsobom ukončiť závislosť krajiny na fosílnych palivách.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť