dobrenoviny.sk
Nezaradené

Varil pre švédskeho kráľa, luxusné hotely však vymenil za školskú jedáleň. Deti vedie k zdravej strave

Varil pre kuchyne grandhotelov, rozhodol sa však pre zmenu.

Slovák Marián Maszay varil dokonca pre švédskeho kráľa. Blysol sa aj pred francúzskym herecom A. Delonom, anglickou futbalovou reprezentáciou či pred britským spevákom Sealom. Kvalitné suroviny a viac než slušný plat vymenil za školskú jedáleň.

Pýtate sa prečo?

Práca nepriaznivo vplývala na fakt, že si chcel založiť rodinu. Rozhodol sa preto skúsiť prácu kuchára v školskej jedálni v bratislavskej Karlovej Vsi. Toto rozhodnutie prospelo aj deťom.

„Stále som si opakoval, že musím konečne opustiť doterajšiu kariéru tzv. šialeného kuchára, ak chcem mať rodinu a zmeniť svoj život,“ povedal Marián.

Foto: pixabay.com

V školskej jedálni zmenil jedálny lístok a prešiel na zdravú stravu. V žiadnom jedle sa nenachádza múka ani cukor. Obyčajnú múku nahradil celozrnnou a cukor medom alebo banánom. Deti majú na výber aj vegetariánske jedlá. Navyše sa Mariánovi podarilo ušetriť i do rozpočtu. Denne má k dispozícii 700 až 850 eur na približne 800 obedov.

Kuracie fašírky s bylinkami, špenátové halušky alebo zapekané paniny s paradajkami a mozarellou by ste v klasickej jedálni asi nečakali. TU si môžete pozrieť aktuálny jedálny lístok. Marián je tiež odborný garant projektu Skutočne zdravá škola. Cieľom tohto projektu je dostať zdravú stravu do škôl, nemocníc i domovov dôchodcov.

zdroj: dobrenoviny.sk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť