modre oci
Nezaradené

Ľudia, ktorí radi trávia čas osamote, budú pravdepodobne úspešnejší

Všetci dúfame, že jedného dňa budeme úspešní, no cesta za tým môže byť poriadne kľukatá. Možno si myslíte, že extroverti majú väčšiu šancu dosiahnuť svoje životné ciele, ale veda s týmto výrokom nesúhlasí. Ak má človek sklony užívať si viac čas strávený osamote ako v spoločnosti, môže mu to pomôcť byť úspešným. Prečo je tomu tak?

 

1.Žiadna potreba súhlasu iných

Keď si vychutnávate svoj čas osamote, máte vo zvyku byť svojím vlastným najlepším priateľom. Takáto tendencia môže dobre poslúžiť z viacerých dôvodov. Jedným z kľúčov k úspechu je robiť rozhodnutia, ktorými si môžete byť istí. Keď nie ste zameraní na ostatných členov skupiny, môžete sa sústrediť na akékoľvek možnosti, o ktorých si myslíte, že sú tým najlepším riešením. Ďalší spôsob, ktorý môže pomôcť je jednoducho zredukovať stres, ktorý vás prenasleduje pri práci. Už nikdy nebudete musieť zaťažovať svoj mozog strachovaním sa, čo si myslia ostatní. Namiesto toho sa budete sústrediť na zdokonaľovanie svojej práce podľa vlastných predstáv.

Jedným z dôvodov, prečo introverti nehľadajú súhlas alebo uznanie iných je podľa psychológa Jonathana Cheeka na Wellesley College to, že niektorí ľudia nemajú potrebu zapadnúť. Cheek sa domnieva, že to je možno spojené s genetikou. Vysvetľuje, že tí, ktorí si radšej vyberú obývačku pred tanečnou sálou možno svoj temperament zdedili.

Businessman examining cube at desk in office

Businessman examining cube at desk in office

img: gettyimages.com

2.Menej impulzívne rozhodnutia

Tí, ktorí zbožňujú tráviť čas osamote zvyknú myslieť starostlivejšie o svojich rozhodnutiach. Keď príde na lámanie chleba a je potrebné urobiť veľké rozhodnutie, môže to výrazne zvýšiť pravdepodobnosť výberu najlepšej možnosti. Dr. Maryam Jahdi, doktor na Ohio State University, vysvetľuje, že správanie tých, ktorí uprednostňujú čas osamote, je viac ovládané dôsledkami ako odmenami.

Uprednostňovanie konečných dôsledkov pred získaním odmeny je spojené s „chémiou“ v mozgu. V roku 2013, štúdia vykonaná Richardom Depue z Cornell University ukázala rozdiel v uvoľňovaní hladiny dopamínu. Pri extrovertoch sa dopamín uvoľnil vo väčšej miere po obdržaní nejakej odmeny. Pri introvertoch, ktorí dávajú prednosť času strávenému osamote, sa uvoľnilo menej dopamínu; to preto, že nevnímajú odmenu tým istým spôsobom ako extroverti.

Byť menej impulzívny môže pomôcť pri najrôznejších výzvach – napríklad pri výpredajoch v obchodoch. Držať sa na uzde, premyslieť si a dobre zvážiť, čo je najlepšou voľbou, vám pomôže na vašej ceste stať sa úspešnými. 

 

Middle age woman open arms - outdoors location with sea as background, toned image

Middle age woman open arms – outdoors location with sea as background, toned image

img: lakehouserecoverycenter.com

3.Múdrosť peňazí

Pre tých, ktorým záleží na dôsledkoch viac ako na odmene, môže byť jednoduchšie utrácať peniaze s rozumom. Tí, ktorí trávia čas osamote vedia, ako si dobre premyslieť svoje rozhodnutia. A to je ideálna kombinácia pre finančné investície, ktoré si vyžadujú „vyhýbanie sa zlým rozhodnutiam, negatívnym dôsledkom a nevyužitých príležitostí“, tvrdí Dr. Jahdi.

Takže nebojte sa tráviť čas osamote, naopak užite si to a využite ho múdro, veď možno to je ten správny kľúč k úspešnému životu.

img: pieria.co.uk

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť