modre oci
Nezaradené

Vedeli ste, že veľrybie zvratky sú cenné a samice hyeny majú „penis“? Pozrite si 21 bizarností z ríše zvierat

Príroda je plná krásnych, desivých, zvláštnych i smiešnych živočíchov. Takmer vždy, keď sa objaví nová informácia z ich ríše, ostaneme užasnutí a šokovaní. Nezáleží na tom, o koľkých bizarnostiach už vieme, vždy na nás čaká niečo ešte zvláštnejšie. Prečítajte si o 21 bizarných faktoch zo zvieracej ríše, o ktorých ste možno nevedeli.

  1. Obaly vajíčok jedného druhu žralokov vyzerajú ako veľké vývrtky. Tento vzhľad má slúžiť na ochranu ich potomstva. Vajíčka okrem toho chránia aj vkladaním do skál a ukrývajú ich aj vo svojich ústach.
   horn-sharkimg: Wikimedia Commons
  2. Vedci z Penn States University zistili, že prasce dokážu hrať videohry pomocou joysticku. A dokonca sú v tom dobré. Výskum ukázal, že videohry sa prasatám páčili tak veľmi, že „prosili“ o možnosť hrať.
  3. Medzi slonmi možno nájsť veľa bisexuálov. Pozorovania potvrdili, že až 45 percent sexuálnej aktivity ázijských slonov prebehlo s rovnakým pohlavím.
  4. Slovné spojenie čierny panter označuje jaguáre a leopardy, u ktorých sa prejavil melanizmus. Ten u nich spôsobil čierne zafarbenie.
   pan-1img: poster-bargains.com, Wikimedia Commons, web.stanford.edu
  5. Homáre nestarnú. Dôvodom ich „nesmrteľnosti“ je enzým, ktorý opravuje časti DNA. Za smrťou homárov obvykle stojí to, že sa stanú potravou, alebo nedostatok metabolickej energie na vytvorenie exoskeletu.
  6. „Krv“ morských hviezdic je vlastne filtrovaná morská voda. Hviezdice nemajú mozog a ich nervový systém prechádza do ramien. Niektoré druhy si z odseknutého ramena dokážu vyvinúť nové telo.
  7. Veľrybie zvratky sú veľmi cenné. Necelé tri kilogramy sa predali za viac ako 150-tisíc dolárov. Takzvaná ambra je totiž veľmi vzácnou súčasťou drahých parfémov.
   ambergrisimg: whaleopedia,gq-magazine.co.uk, earthtouchnews
  8. Jeden druh kengury pravidelne navštevuje austrálske ópiové polia určené na výrobu liekov proti bolesti. Po skonzumovaní makovíc sa kengury tak „zdrogujú“, že behaním po poli vytvoria známe kruhy „v obilí“.
  9. Samice hyeny škvrnitej majú niečo, čo vyzerá ako penis. Tieto výbežky nazývané aj pseudopenis sú v skutočnosti časťou ich vagíny a okrem rozmnožovania im slúžia aj ako pôrodná či močová cesta.
   hyenasimg: koryos.tumblr.com
  10. Podľa predpokladov až jedna tretina pohlavných stykov u kačiek je vynútená. Vagína sa u samíc vyvíja tak, aby nútenému sexu dokázala čeliť. Penis káčera má tvar špirály a pohlavný orgán samíc tiež. Špirála u samíc je však orientovaná do opačnej strany.
  11. Samce dikobrazov svoju parnerku pre sexom omočia. Tomuto aktu predchádza ovoniavanie a niekoľko masturbačných techník, ako napríklad trenie penisu o rôzne objekty.
  12. Druh chobotnice zvaný argonaut má odnímateľný penis. Samce dosahujú len 10 percent z veľkosti samíc a vďaka tomu si vyvinuli netradičnú techniku kopulácie. K samici vypustia chápadlo obsahujúce spermie. To sa na samici prichytí a oplodní vajíčka.
  13. Jedna slonica v indickom Národnom parku Corbett našla záľubu v jaštericiach. Jednu z nich používala počas niekoľkých dní ako hračku. Slonica si jaštericu vyhadzovala, točila ňou a mlátila o zem.
   Elephant-and-Lizardimg: dailymail.co.uk
  14. Najškaredšie zviera na zemi – ryba blobfish – má nepríjemný vzhľad len mimo vody. Kým sa nachádza vo svojom prirodzenom prostredí, vyzerá kvôli silnému tlaku vody normálne.
  15. Samce žirafy ochutnávajú moč samíc, aby zistili, či sú plodné.
  16. Penisy aligátorov sú neustále stoporené. Kým ich nepotrebujú, majú ich schované vnútri svojho tela.
  17. Prasce dokážu ejakulovať 6 až 30 minút.
  18. Mŕtve veľryby vyplavené na pláž sa môžu nafúknuť a explodovať. Dôvodom sú plyny z rozkladu vnútorností.
   giphy (1)img: media.giphy.com
  19. Hrochy dokážu vyprodukovať olejovo-červenú tekutinu, ktorá im slúži ako opaľovací krém a zvlhčovač. Vyzerá to, akoby potili krv.
  20. Niektoré zvieratá majú sklony k samovražde. Vieme, že psy, ktoré prišli o svojho pána, môžu trpieť depresiami. V niektorých prípadoch to však zašlo ďalej. Dôkazom je aj jeden newfoundlandský pes, ktorý sa pokúšal utopiť v rieke. Ďalšími príkladmi sú aj parazity, ktoré v tele kobyliek či myší spôsobujú sebadeštrukciu. Termity zase zvyknú vybuchnúť, aby ochránili kolóniu pred útočníkmi.
  21. Sépie dokážu meniť farbu svojej kože a vytvárať rôzne vzory. Účelom tohto konania je zhypnotizovanie obete.
   giphy

img: media.giphy.com

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť