modre oci
Nezaradené

Viac ako 200 zombie cars: Pohrebisko luxusu v Číne

Mesto Čcheng-tu vo vnútrozemí Čínskej ľudovej republiky v provinci S‘-čchuan zrejme nie je miesto, kam by ste sa v rámci cestovania vydali za nejakými zaujímavosťami či prírodnými krásami. Napriek tomu sa táto lokalita dostala do povedomia Internetu vďaka nie veľmi lichotivej skutočnosti.

Nachádza sa tu totiž záchytné parkovisko opustených luxusných vozidiel, ktoré boli svojim majiteľom zabavené z rôznych dôvodov. Na pozemku je umiestnených viac ako 200 automobilov a motoriek lacnejších ale aj luxusných značiek a niektoré na parkovisku chátrajú už tak dlho, že ich začala obrastať miestna vegetácia. Miestni pre nich vymysleli aj označenie, tzv. „zombie cars“. Pre autíčkárov skutočne smutný pohľad.

Väčšina vozidiel pochádza z trestnej činnosti, iné nemali vybavené správne papiere alebo ich majitelia nezvládali splácať a boli im zabavené. A aj keď boli niektoré automobily schválené pre odpredaj v aukcii, väčšia časť zostáva stále na parkovisku. Na pozemku tak môžeme nájsť kúsky zapadnuté prachom v hodnote stoviek tisíc eur, ako Bentley Continental GT alebo luxusnú limuzínu Bentley Flying Spur, Mercedes, Audi či Land Rover.

bentley

Bentley Continental GT poslané na „smrť“

img: http://www.dailymail.co.uk/

rover

Obrastený a zabudnutý Land Rover

img: http://www.dailymail.co.uk/

mix

Na parkovisku môžeme nájsť v zúboženom stave rôzne svetové značky

img: http://www.dailymail.co.uk/

park

Pohľad na lokalitu z vtáčej perspektívy

img: http://www.dailymail.co.uk/

Vozidlá teda naďalej zostávajú tŕňom v oku miestnych úradníkov, ktorí by ich radi premiestnili, aby zbytočne nezaberali miesto ale nevedia si s touto situáciou zatiaľ rady. No nespravili by ste dobrý skutok a nezobrali si jedno Bentley domov, keď už ho nemajú kam dať?

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť