iflscience.com
Nezaradené

VIDEO: NASA vytvorila krásnu animáciu aerodynamiky letiaceho drona

Čo sa týka quadrokoptéry (resp. drona so štyrmi vrtuľami), nedá sa povedať, že by išlo o prístroj, ktorý je vytvorený so špeciálnym ohľadom na aerodynamiku. Je však pravdou, že pokiaľ ide o niektoré úlohy, dokážu byť oveľa efektívnejšie ako iné lietajúce prístroje.

Vo výskumnom centre NASA v Silicon Valley použili najmodernejšie zobrazovacie techniky a počítačové simulácie na to, aby odhalili aerodynaiku týchto dronov. Ako vzor im poslúžil známy model drona DJI Phantom 3, ktorý sa často používa napríklad na natáčanie videí z výšok.

V tejto zaujímavej animácii ukazuje NASA celkový vzor prúdenia vzduchu okolo vrtúľ a zmien tlaku. Fialová línia označuje priamy kontakt s okolitým vzduchom zatiaľ čo modré oblasti zobrazujú nízky a červené vysoký tlak vzduchu.

Tieto animácie sú potrebné najmä z hľadiska budúcnosti, kedy pochopenie aerodynamiky okolo dronov môže priniesť úžitok v podobe lepších aerodynamických vlastností a možnosti využitia dronov ako prepravcov poštových zásielok alebo aj väčších a ťažších predmetov.

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť