Nezaradené

VIDEO: Slovenského kocúra istú dobu vychovával pes, odvtedy oddychuje na chrbte a dýcha s vyplazeným jazykom

Internet je plný príbehov zvierat, ktoré odpozorovali správania iného druhu. Mohli ste napríklad vidieť psa, ktorý sa správal ako mačka alebo mačku, ktorá žije medzi koňmi. V tomto článku sa dočítate o kocúrovi menom Timmy, ktorého si osvojil psie maniere.

Nikto presne nevie, kde a kedy začal Timmyho príbeh. Je možné, že sa zatúlal alebo ho niekto úmyselne nechal napospas osudu. Malého bieleho kocúrika s neprehliadnuteľným poznávacím znamením – dvojfarebnými očami – však jedného dňa našli v nezvyčajnej spoločnosti.

Timmy má heterochrómiu - dvojfarebné oči

Timmy má heterochrómiu – dvojfarebné oči.

Pracovníkom útulku na jeseň minulého roku nahlásili túlavého psa neďaleko mesta Fiľakovo. Keď prišli na miesto, čakal ich prekvapivý pohľad. Zanedbanému psíkovi robil spoločnosť rovnako zanedbaný biely kocúrik. Podľa predpokladov mohol mať okolo deväť týždňov, no presný vek sa nedalo určiť. Kocúrik mohol byť podvyživený a tým pádom sa nevyvíjal ako jeho rovesníci. Predpokladá sa, že táto dvojica trávila čas na ulici spolu.

Timmy pár dní po príchode do nového domova

Timmy pár dní po príchode do nového domova.

Po pár dňoch v útulku si biele klbko našlo svoj domov. Timmy sa predviedol už po prvom zblížení a osmelení – väčšinu času začal tráviť relaxovaním na chrbte. Presne tak, ako to s chuťou robia predovšetkým psy. Hoci mnoho mačiek obľubuje občasný spánok a ležanie na chrbte, u Timmyho bola a aj stále je táto poloha takmer pravidelná. Na gauči, posteli i na zemi dokázal dlhé minúty ležať na chrbte a sledovať okolie. A spánok v tejto polohe nie je u neho ničím výnimočným.

Tu sa to začalo.

Tu sa to začalo.

Aj pri sedení pripomína psa.

Aj pri sedení pripomína psa.

Netradičná „výchova“ sa odrazila aj v sedení, ktoré skôr pripomínalo psa a nechýbala ani neodmysliteľná činnosť štekajúcich miláčikov – dychčanie s vyplazeným jazykom.

Všetko je to pravdepodobne výsledok krátkeho spolužitia na ulici so psím spoločníkom, ktorý Timmyho nepriamo vychoval. Hoci sa niektoré zo spomenutých návykov postupom času vytrácajú, netradičný kocúr, ktorý okrem heterochrómie trpí aj hluchotou, stále dokáže väčšinu dňa stráviť ležaním na chrbte.

Veď posúďte sami, pozrite si fotogalériu.

dsc_4496

dsc_4358

dsc_4432

dsc_4342

dsc_4314

dsc_3912

dsc_3654

dsc_3717dsc_3718
dsc_3546

dsc_3496

dsc_3332

dsc_3394

dsc_3446

dsc_3265

A malý bonus na záver:

dsc_4521

Aj takto sa dá relaxovať…

dsc_4507

… alebo aj takto.

dsc_4315

Aj pod gaučom.

dsc_3714

Sexy time.

dsc_3448

dsc_3264

_20160516_095222

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť