modre oci
Nezaradené

Vypočujte si 15 vianočných piesní, ktoré ste doteraz možno nepoznali, pretože ich nehrajú v rádiu

Aké by to boli vianočné sviatky bez hudby? Asi každému „chutí“ prechádzka po zasnežených uliciach viac, keď mu v ušiach znejú príjemné vianočné melódie a asi každý zvláda predvianočný stres lepšie, keď sa dokáže upokojiť pri dobrých vianočných piesňach.

Na druhej strane, v rádiách a televízoroch sa každoročne točia stále tie isté melódie. Hoci Wham či Mariah Carey patria k vianočnej nálade, nie je na škodu rozšíriť si obzory o nové skladby. Predpokladáme, že tradičné pecky od skupiny Vidiek či IMT Smile dobre poznáte, preto vám v tomto článku prinášame 15 našich tipov na menej známe vianočné skladby. Nezabúdajte na to, že každý človek má iný vkus a pozná viac či menej piesní. Preto ak vás ani jednou piesňou neprekvapíme, napíšte nám svoje obľúbené vianočné songy do komentárov. Veríme však, že si z našej ponuky vyberiete.

1

UKND – Vianočná pesnička

Slovenská skupina sa v tejto piesni zamerala skôr na odvrátenú stranu vianočných sviatkov. Sviatočné reklamy už v novembri, falošný duch či nesprávne posolstvo Vianoc. Aj o tom je pieseň, ktorá však svojou melódiou dokáže roztancovať nejedného človeka.

2

Richard Müller – Vianočná

Vedeli ste, že aj tento charizmatický spevák má na svojom konte krásnu vianočnú pieseň?

3

Taking Back Sunday – 12 Days of Christmas

Americká rocková kapela sa rozhodla ponúknuť známu vianočnú pieseň trochu netradične. 

4

Noga a Skrúcaný – Vianočný čas

K vytvoreniu správnej atmosféry prispeli svojou trochou aj títo dvaja známi slovenskí humoristi. V tejto precítenej piesni však humor nehľadajte. 

5

Ska-pra šupina – Roľničky

Poriadnu dávku humoru ale môžete nájsť v texte netradičnej verzii Roľničiek od slovenskej skupiny Ska-pra šupina. Chytľavá melódia, spev a text ako napríklad „… medveď laďový má štyri nohy a tú piatu má medzi nohama…“ môže osviežiť mrazivé dni. 

6

Jackson 5 – Up on the Housetop

Mysleli ste si, že funk a soul nie je možné spojiť s vianočnými skladbami? Ak áno, mýlili ste sa. Táto verzia známej piesne Up on the Housetop od Jackson 5 vás o tom presvedčí. 

7

Komajota – Žiarovka

Ten pravý zmysel najkrajších sviatkov roku pripomínajú aj členovia prešovskej hudobnej skupiny Komajota. 

8

Karpina – Vianočná

Precítená melódia a humorný text? Kto iný, než Karpina. A spolu: „… mám zo tri promile, vyprážam si filé…“ 

9

Slniečko – Božolé

Ďalšia dávka jemného humoru od menej známej kapely Slniečko. Hoci melódia veľmi nepripomína Vianoce, vďaka textu a príjemným tónom si určite oddýchnete od predvianočného stresu. Možno aj pri poháriku dobrého „božolé“. 

10

Coldplay – Christmas Lights

Hoci kapelu Coldplay pozná asi každý, túto pieseň si nevypočulo ešte veľa Slovákov. Krásny klip, spev, text, melódia – to všetko sa skombinovalo v tejto skvelej skladbe. 

11

Bob Dylan – Must be Santa

Že vám chýba trochu svižnejšia vianočná pieseň? Tento problém by mohol vyriešiť Bob Dylan a jeho Must be Santa. 

12

Michael Bublé & The Puppini Sisters – Jingle Bells

Spevák Michael Bublé a jeho vianočný album možno patria k Vianociam v mnohých slovenských domácnostiach. Na druhej strane sa však nájdu aj takí, ktorí ho nepoznajú. Obom skupinám ponúkame jednu z jeho mnohých lahôdok – Jingle Bells. 

13

South Park – Christmas Time in Hell

Kto by nepoznal South Park alebo aspoň niektoré z jeho mnohých postavičiek. Tvorcovia do seriálu zakomponovali viacero piesní a medzi nimi sa nájdu aj tie vianočné. Ponúkame vám jednu z nich. Nebude však o vianočnom hovienku menom Mr. Hankey, ale o Vianociach v pekle. 

14

The Piano Guys – Angels We Have Heard on High

Kto ešte týchto šikovných chlapíkov nepozná určite ostane v úžase. Partii muzikantov na vytvorenie vianočnej piesne stačí naozaj málo.

15

TobyMac & Owl City – The First Noel

Našu ponuku zavŕšime piesňou, ktorá poteší najmä milovníkov popovej hudby. Aké sú vaše obľúbené menej známe vianočné piesne? Podeľte sa o ne v komentároch.

16

Louis Armstrong & The Commanders – Cool Yule

Keďže sa blížia Vianoce, rozhodli sme sa vám pridať ešte jeden bonus. Nech sa páči, americká vianočná klasika. 

17

Florence & The Machine – Last Christmas

A keďže portál Vedelisteze.sk má svojich čitateľov rád, ponúka im aj druhý bonus v podobe tradičnej vianočnej skladby v „inom obale“. 

Vianočné pesničky patria rovnako ako vianočné osvetlenie neodmysliteľne k sebe.

img: Titulná foto – viac gatherandfeast.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť