modre oci
Nezaradené

Vyrobte si za pár eur vlastný domáci ohrievač, ktorý vám ušetrí náklady za vykurovanie!

Verili by ste, že si dokážete vykúriť izbu za použitia niekoľkých sviečok a dvoch kvetináčov? Možno si to viete len ťažko predstaviť, ale je to naozaj ľahké. Vo videu, ktoré nájdete nižšie, si môžete pozrieť ako postupovať krok za krokom. S použitím len pár položiek, ktoré určite ľahko zoženiete v obchode, budete vedieť vytvoriť neelektrické vykurovacie teleso, ktoré zabezpečí, že vaša izba bude príjemne vyhriata a to iba za pár eur.

 

img: youtube.com

Čo budete potrebovať?

2 terakotové kvetináče; jeden by mal byť menší, aby zapadol do druhého s medzerou veľkou približne 2,5 centimetra

Sviečky v sklenených nádobkách

• Hrubú sklenenú alebo kovovú podložku na sviečky

• Veľkú skrutku s maticou a podložkou

• Nejaký „stojan“ na podoprenie kvetináčov: napr. nepotrebné tehly

Zapaľovač alebo zápalky

 

To, čo potrebujete, možno nevyzerá veľavravne, no konečný efekt je úžasný.

Clay-Heater-Supplies-537x375 img: http://inhabitat.com/

Ako na to?

Krok 1:

Pretiahnite skrutku cez väčší kvetináč a upevnite ju na miesto použitím šesťhrannej matice a podložky.

Krok 2:

Na druhú stranu matice umiestnite ďalšiu podložku a vložte druhý kvetináč dovnútra, kde ho pevne upevníte na skrutke s ďalšou maticou. Medzi kvetináčmi by mala ostať medzera aspoň 6 milimetrov.

 

Clay-Pots-Stacked-537x340 img: http://inhabitat.com/

 

Krok 3:

Zapáľte sviečky a umiestnite ich na podložku. Okolo poukladajte pár tehál, tak aby boli kvetináče od zeme nadvihnuté. Položte „zdvojené“ hlinené kvetináče na tehly tak, aby sa pod nimi nachádzali zapálené sviečky. HOTOVO. Táto malá „piecka“ v priebehu 20 minút rozohreje na 70°C a po približne 30 až 40 minútach bude príliš horúca na to, aby ste sa jej dotýkali.

 

Candle-Setup-537x387 img: http://inhabitat.com/

 

Clay-Pot-Space-Heater-537x372 img: http://inhabitat.com/

 

Takýto podomácky vyrobený radiátor vyprodukuje dostatok tepla na vykúrenie celej miestnosti alebo dokonca nejakej malej garsónky. A čo je dôležité, nezvýši vám účet za elektrinu! Môžete si na ňom zohriať aj nápoj. Stačí, ak si hrnček položíte navrch ohrievača, počkáte minútu a bude pekne teplý.

Takéto ohrievače je skvelé mať po ruke v núdzových situáciách, ako sú napríklad výpadky elektriny. Ich zhotovenie je veľmi jednoduché, všetky potrebné veci na ich výrobu zoženiete za babku a môžete ich mať pokope odložené v sklade a v prípade potreby ich jednoducho vyberiete a zložíte. Jednu vec majte ale na pamäti: ak máte doma nejakého vtáčika, je lepšie používať sviečky z včelieho vosku alebo sójové sviečky, pretože parafínový dym môže spôsobiť respiračné ťažkosti u vášho domáceho miláčika. Všetky zvieratá a malé deti by mali mať kvôli riziku popálenia od ohrievača dostatočný odstup. Takže buďte opatrní a dávajte pozor!

img: http://inhabitat.com/

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť