modre oci
dailymail.co.uk
Príbehy, Zaujímavosti

Vyznávate si lásku cez sociálne siete? Sexuologička vám prezradí, čo to vypovedá o vašom vzťahu

Ak si myslíte, že vaša láska bude silnejšia vďaka verejným vyznaniam alebo pridávaním spoločných fotografií na sociálne siete, mýlite sa.

Austrálska sexuologička a odborníčka na vzťahy Nikki Goldstein tvrdí, že páry, ktoré si na sociálnych sieťach často verejne vyznávajú lásku a uverejňujú veľa spoločných fotiek, skrývajú svoju neistotu.

„Sú to ľudia, ktorí hľadajú uistenie, že ich vzťah je bezproblémový a funkčný. To, čo o nich hovoria ostatní (lajky a komentáre), je podstatnejšie ako samotné gestá,“ povedala Nikki pre Daily Mail.

Podľa sexuologičky páry, ktoré sa odfotia a okamžite pridávajú snímku na Instagram, prichádzajú o prežitie okamihov strávených s partnerom. Namiesto toho, aby uvažovali o spoločnej fotografii ako o peknej spomiene na spoločne strávený čas, radšej riešia filtre a hashtagy.

„Niektorí ľudia nechcú písať o svojom vzťahu, zverejňovať fotografie a podobne. Niektorí to robia. Keď už chcete niečo zverejniť, nech je to zábavné a nie povrchné a majetnícke,“ odkazuje Nikki.

Na záver pripomína, že to, čo pridávame na sociálnu sieť, slúži ako pekná spomienka. Nejde však o odraz skutočného života.

zdroj: dailymail.co.uk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť