ABP News
Nezaradené

Toto dievča trpí unikátnym ochorením. Jej srdce bije mimo hrudný kôš, to však nie je zďaleka všetko

Virsaviya Borun je 6-ročné dievčatko, ktoré trpí vzácnym vrodeným ochorením.

Rodáčka z Ruska sa narodila so srdcom, ktoré sa nachádza mimo hrudného koša. Srdce je veľké približne ako päsť a je viditeľné cez tenkú vrstvu kože. Dievčatko spolu s mamou prišlo tento rok do USA, aby vyhľadali lekársku pomoc.

Cantrellova pentalógia je diagnostikovaná len u približne šiestich novorodencov z milióna. Toto ochorenie je veľmi unikátne. Okrem nesprávne umiestneného srdca jej chýba aj brušná membrána i časť brušných svalov a jej črevá sa tiež nenachádzajú na svojom mieste. Už počas gravidity bolo mamičke jasne povedané, že dieťa neprežije.

„Viem, prečo mám srdce vonku. Pretože Ježiš chcel ukázať svetu, že dokáže stvoriť špeciálne veci ako som ja,“ povedala 6-ročná Virsaviya. Mame i dcére pomáha viera v Boha.

Slobodná mamička, ktorá sa o dieťa sama stará však nedokáže finančne pokryť liečbu, ktorú jej dcéra tak nutne potrebuje. Z tohto dôvodu si založili účet na youcaring.com, prostredníctvom ktorého sa snažia vyzbierať potrebné peniaze.

Tím špecialistov v Bostone ich však nepotešil. Kvôli vysokému krvnému tlaku v aorte pľúc dievča nebude môcť podstúpiť operáciu, k tej môže dôjsť najskôr o dva roky. Aby toho nebolo málo, museli sa presťahovať na Floridu, pretože Virsaviya nemôže žiť v chladných podmienkach. Fakt, že dievča, ktoré nemalo prežiť, žije už 6 rokov, môžno považovať za zázrak.


img: dailymail.co.uk

 


img: dailymail.co.uk


img: dailymail.co.uk

img: elmanana.com


img: dailymail.co.uk


img: dailymail.co.uk

.src

 

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť