Nezaradené

10 hviezd, ktoré sú dôkazom, že telesná nedokonalosť môže človeka posilniť

S obdivom predstavujeme 10 ľudí, ktorým sa podarilo dosiahnuť úspech a dokázať svetu, že ani fyzické nedostatky nie sú dôvodom nato, aby sa vzdali.

1

Winnie Harlow

img: via brightside.me

Winnie, ktorá trpí chorobou vitiligo (kožné ochorenie pigmentácie) od svojho detstva snívala o tom, ako zažiari na prehliadkovom móle. Avšak, iné deti ju nazývali zebrou alebo kravou a zo života v škole je spravili peklo.
Winnie sa nevzdala a po tom, ako sa zúčastnila televíznej show Amerika hľadá topmodelku, sa stal jednou z najvyhľadávanejších modeliek na svete. Taktiež mala prejav na TED konferencii, kde hovorila o tom, že vitiligo je kožné ochorenie a nie život zničujúce prekliatie.

2

Stephen Hawking

img: via brightside.me

Keď mal Hawking 21 rokov, lekári mu diagnostikovali paralýzu a oznámili, že mladému absolventovi Oxfordskej univerzity zostáva dva a pol roka života. Stephen nielen pokračoval v štúdiu, ale dokonca sa stal najviac presláveným teoretickým fyzikom a popularizátorom vedy našej doby. V roku 1985, tento vedec stratil schopnosť hovoriť, ale pre Hawkinga sa to nestalo prekážkou.

3

Peter Dinklage

img: via brightside.me

Hviezda seriálu Hra o tróny, filmov Kroniky Narnie a X-Men je živým dôkazom, že charizma, talent a vytrvalá práca sú oveľa dôležitejšie ako pôsobivá výška. Peter Dinklage sa narodil s dedičnou chorobou – achondropláziou – čo vedie k trpasličiemu vzrastu. Herec meria 134 centimetrov. Dinklage sa neurazí, ak ho nazývaj trpaslík a dokonca o svojej chorobe vtipkuje.

4

Viktoria Modesta

img: via brightside.me

Túto statočnú ženu často nazývajú prvou „bionickou popovou umelkyňou.“ V dôsledku zranenia pri narodení Viktorii amputovali nohu od kolena nadol. Neskôr bola nahradená s technologicky špičkovou umelou končatinou. Modesta je silná pri posudzovaní jej postihnutia ako kreatívnej výhody. Pravidelne pózuje pre časopisy a pokračuje v rozbíjaní stereotypov krásy.

5

Sylvester Stallone

img: via brightside.me

Sylvester Stallone mal v dôsledku zlyhania lekárov pri narodení poškodené lícne nervy. To viedlo k čiastočnému ochrnutiu ľavej dolnej časti tváre a trvalo nezreteľnej reči. Aj napriek tomu, že jeho problémy sa zdajú byť nezlučiteľné s hereckou kariérou, Sylvester sa nevzdal a zahviezdil vo viac ako 50 filmoch, vrátane Rocky, The Expendables a Rambo. Stallonemu sa podarilo dosiahnuť svetovú hereckú slávu v spoliehaní sa na jeho výzor hrdinu so svalmi z ocele a nie na jeho výrečnosť.

6

Jamie Brewer

img: via brightside.me

Herečka a modelka s Downovým syndrómom Jamie, získala slávu ako jedna z hlavných hviezd televízneho seriálu American Horror Story. A navyše bola prvou ženou s takouto genetickou poruchou, ktorá sa predviedla na móle v roku 2015 pri príležitosti New York Fashion Week.

7

Forest Whitaker

img: via brightside.me

Vrodená ptóza (poklesnuté horné viečko) ľavého oka nezabránila Whitakerovi v dosiahnutí veľkého úspechu vo svojej hereckej kariére. Získal Oscara za najlepší herecký výkon a tiež sa stal držiteľom Zlatého glóbusu, Emmy a BAFTA. Kritici často poukazujú na to, že ptóza vlastne dáva Whitakerovi dodatočný nádych tajomna.

8

RJ Mitte

img: via brightside.me

Od raného detstva, Mitte trpí detskou mozgovou obrnou. V televíznom seriály Breaking Bad, hral úlohu Waltera Whitea Jr, ktorý má tiež túto chorobu. RJ je odhodlaný pomáhať ľuďom s fyzickými problémami. Dokonca sa stal zástupcom kampane „Začlenenie ľudí s postihnutím do umenia a médií“.

9

Marlee Matlin

img: via brightside.me

Marlee sa stala jedinou nepočujúcou osobou, ktorá získala Oscara za najlepší herecký výkon. Mimochodom, táto hviezda získala toto ocenenie za svoj debutový výkon za rolu vo filme s názvom Children of a Lesser God. Tiež účinkovala v televíznych seriáloch Zúfalé manželky, Body parts, My Name is Earl, Switched at Birth, a mnoho ďalších.

10

Nick Vujicic

img: via brightside.me

Muž, ktorý sa narodil so vzácnou genetickou poruchou – tetraamelia (nedostatok končatín) – inšpiruje milióny ľudí. Nickovi sa podarilo nielen vybudovať šťastnú rodinu, ale tiež napísal niekoľko kníh, ktoré nám pripomínajú, že nič nie je nemožné a jedinými bariérami sú tie, ktoré sme si postavili sami. V súčasnosti je Vujicic motivačný rečník a pomáha druhým nájsť svoju cestu.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť