Nezaradené

Atómové zbrane sú rozmiestnené po celom svete. Ako je na tom Európa?

Atómové zbrane v súčasnosti nie sú tabu. Vieme o ich temnej histórii. No kde sa v súčasnosti nachádzajú? Prekvapivo, po celom svete. Možno aj neďaleko vás.

Sú uskladnené nielen v Amerike, ale aj niekoľko kilometrov od najznámejších európskych miest. Do zoznamu patrí Anglicko, Francúzsko, Taliansko či Belgicko.

img: sciencealert.com

Strojcovia katastrofy ako Hirošima a Nagasaki sú uskladnení len desiatky kilometrov od európskych metropol. Príkladom môže byť Miláno, ktorého vzdialenosť od jadrových zbraní je 84 kilometrov, či Brusel so vzdialenosťou 85 kilometrov. Ďalšími sú aj Rotterdam, Londýn, Glasgow, Marseille či Benátky. Vlastníkom sú Spojené štáty americké, až na Angličanov a Francúzov, ktorí vraj majú aj nejaké vlastné. V počte však vedú Rusi, ktorí predčili aj Američanov a po celej krajine ich majú údajne až 7300.

O súčasnom počte týchto zbraní sa však vo veľkom mlčí a mnohí o nich ani len netušia. Aj napriek tomu je ich podľa RealLifeLore na svete až 15 600. Preto tieto čísla môžu byť viac ako prekvapivé.

img: wallpapersafari.com (titulná foto) 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť