zapach (2)
Zaujímavosti

Týchto 14 jednoduchých a rýchlych trikov vám vytvorí čistú a voňavú domácnosť

Nasledujúce riadky potešia predovšetkým tých, ktorí milujú čistý domov. V tomto článku vám totiž ponúkame 14 jednoduchých a rýchlych rád na získanie dokonalej čistoty v domácnosti. Všetky tipy vraj úspešne preverila redakcia portálu brightside.me. Veríme, že rovnakú skúsenosť budete mať po vyskúšaní aj vy.

1

Mikrovlnka

Na vlhkú špongiu naneste trochu tekutého mydla a vytvorte poriadnu penu. Potom špongiu vložte do mikrovlnky na 30 sekúnd (na minimálny ohrev). Následne stačí špinavú mikrovlnku už len poutierať špongiou. Vďaka tomuto triku sa zbavíte nielen nečistôt, ale aj zápachu a mikróbov zo špongie.

2

Matrace

Časom sa každý matrac poriadne zašpiní. Ak chcete, aby opäť vyzeral ako nový, stačí ho jemne posypať sódou bikarbónou, nechať pár hodín odstáť a potom poriadne povysávať. Stopy po špine a zápachu zmiznú. Tento trik môžete použiť aj na starých pohovkách.

3

Drevené krájacie dosky

Kombinácia soli a citrónu je ideálna na čistenie drevených krájacích dosiek. Stačí ich posypať soľou, poriadne potrieť rozkrojeným citrónom a opláchnuť.

4

Toaster

Ťažko dostupné miesta môžete jednoducho vyčistiť pomocou zubnej kefky.

5

Kohútiky

Keď potriete vodovodné kohútiky voskovým papierom, škvrny od kvapiek sa na nich dlhší čas neobjavia.

6

Žehlička

Na žehliacu dosku rozložte papier a posypte ho soľou. Na žehličke nastavte maximálnu teplotu a dajte pozor, aby v nej a ani na jej povrchu nebola voda (taktiež vypnite naparovanie). Soľ na papieri potom už len „vyžehlite“.

7

Strieborný riad

Kúsok kriedy zabalený v gáze a uložený v príborníku so strieborným riadom môže zabrániť tvorbe trvalých škvŕn a strate lesku.

8

Oblečenie

Čerstvých mastných škvŕn z oblečenia sa ľahko zbavíte tým, že ich potriete pomrvenou kriedou, ktorá mastnotu vsiakne.

9

Žalúzie

Žalúzie jednoducho očistíte tak, že si na ruku navlečiete ponožku.

10

Panvice

Na čistene panvíc je najvhodnejšia soľ. Tá vsiakne zvyšky oleja pomôže s odstránením pripálených zvyškov. Stačí ju chvíľu nechať pôsobiť a potom jednoducho vyšúchať pomocou špongie.

11

Koberce

Zmiešajte jeden diel octu a dva diely vody v rozprašovači. Zmes nastriekajte na škvrnu a prikryte vlhkou utierkou. Potom nastavte žehličku na naparovanie a utierku nad škrvnou žehlite približne 30 sekúnd.

12

Drez

Drez očistite pomocou sódy bikarbóny a zubnej kefky. Následne do odtoku uložte pár plátkov citrónu a vypláchnite vodou.

13

Okná

Toto asi viacerí poznajú – na utretie umytých okien stačí použiť suché noviny.

14

Zápach

Niečo ako vonná lampa, ale vo väčšom. Pridajte čajovú lyžičku svojho obľúbeného vonného oleja do misky s vodou a nechajte ju odpariť na sporáku.

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť