Nezaradené

10 kníh, ktoré by ste si mali prečítať skôr, než si ich pozriete sfilmované

Ako sme už mali možnosť spozorovať, mnoho veľkofilmov bolo sfilmovaných podľa obľúbených, uznávaných a oceňovaných kníh. A aj keď sa nám nie vždy dostane do rúk knižná predloha nášho obľúbeného filmu, niektoré z týchto románov, náučných kníh, komiksov, a poviedok sú vynikajúce. A stoja za naše prečítanie. Uvádzame niekoľko z nich.

1

Dievča vo vlaku (The Girl on the Train)

img: via businessinsider.com

„Dievča vo vlaku“ je najviac očakávaný triler roka, práve vďaka obrovskému úspechu, ktorý zožala knižná predloha od autorky Pauly Hawkins.

2

Zrodenie národa (The Birth of a Nation)

 

img: via businessinsider.com

Film „Zrodenie národa“ je založený na reálnom povstaní Nata Turnera v roku 1831. Táto udalosť sa dostala do povedomia verejnosti pomocou románu Priznanie Nata Turnera“ od Williama Styrona, za ktorý získal Pulitzerovú cenu.

3

Jack Reacher: Nevracaj sa (Jack Reacher: Never Go Back)

img: via businessinsider.com

Toma Cruisea uvidíme opäť v úlohe Jacka Reachera vo filmovej adaptácii „Jack Reacher: Nevracaj sa“ inšpirovanej románom od Lee Child.

4

Americká idyla (American Pastoral)

img: via businessinsider.com

Dielo Philipa Rotha „Americká idyla“, ktoré mu vynieslo Pulitzerovu cenu je považované za jedno z najlepších románov za posledné desaťročia. Zároveň sa pokladá za nesfilmovateľné, čo Ewan McGregor poňal ako výzvu a zhostil sa jej ako režisérsky debutant.

5

Inferno

img: via businessinsider.com

Tom Hanks sa vracia ako Robert Langdon v „Inferno“, čo je ďalším pokračovaním „Da Vinciho kódu“.

6

Doctor Strange

img: via Screen Rant

Benedict Cumberbatch bude hrať v najbližšom Marvel filme „Doctor Strange“, ktorý preberá svoje dejové body z rôznych častí tejto komiksovej série. Pôvodné komiksy sú k dispozícii na Marvel Unlimited.

7

Ulička slávy (Billy Lynn’s Long Halftime Walk)

img: via businessinsider.com

„Ulička slávy“ od Bena Fountaina je jedným z najuznávanejších vojnových románov posledných niekoľkých rokoch. Satirický príbeh o veteránovi z vojny v Iraku, režíroval oscarový Ang Lee.

8

Prvý kontakt (Arrival)

img: via businessinsider.com

Sci-fi príbeh „Prvý kontakt“,  v hlavnej úlohe Amy Adams a Jeremy Renner, je prevzatý z poviedky od Teda Chiang „Príbehy tvojho života“, za ktorú si vyslúžil ocenenie. Príbeh je o vedcovi, ktorý dostal za úlohu komunikovať s mimozemšťanmi.

9

Fantastické zvery a ich výskyt (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

img: via Screen Rant

V roku 2001, J. K. Rowlingová publikovala malé samostatné „Harry Potter“ vydanie s názvom „Fantastické zvery a ich výskyt.“ Je to kniha so zoznamom rôznych magických bytostí „napísaná“ Newtom Scamanderom. Teraz, napísala scenár s rovnakým názvom o Scamanderových dobrodružstvách v New Yorku z dvadsiatych rokov minulého storočia.

10

Nočné zvieratá (Nocturnal Animals)

img: via businessinsider.com

Pomstou presýtený triler „Nočné zvieratá“ má dobré vyhliadky stať sa najobľúbenejším tohto roku. Je založený na pomerne neznámom, ale vychvaľovanom románe „Tony a Susan“ od Austina Wrighta.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť