modre oci
Nezaradené

6 ročný výskum hovorí: Jedno pivo denne a nemusíte k lekárovi!

Pravidelné pitie piva napomáha k udržaniu správnej hladiny tzv. dobrého cholesterolu v našej krvi. Taktiež sa zistilo, že tento zlatý mok pomáha pri znížení rizika vzniku mozgovej príhody.

Nového výskumu, ktorý trval 6 rokov, sa celkovo zúčastnilo 80 000 dospelých. Zúčastnení, ktorí pili malé množstvo alkoholu v pravidelných intervaloch, dosiahli značne väčšiu kontrolu nad ich hladinou cholesterolu v krvi v porovnaní s tými, ktorí nepili vôbec. Najlepším nápojom pre zdravie nášho srdca je práve pivo. Pohár tohto moku denne dokázateľne znižuje riziko mozgovej mŕtvice v neskoršom veku. Zistenia prezentované na výročnom zasadnutí American Heart Association tak môžu prispieť k zmene výživových odporúčaní.

pivoimg: via dailymail.co.uk

Výskumy Pennsylvánskej štátnej univerzity boli zamerané priamo na vplyv alkoholu na hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu. Všetkým nám je známe, že nás lekári pred pitím alkoholu varujú a poznáme len jeho negatívne účinky na náš organizmus. Táto štúdia však prináša nový a kladný účinok na kardiovaskulárny systém, no je nevyhnutné dodržať stanovené množstvo. Treba pamätať na to, že vedci neodporúčajú vypiť viac ako dva poháre piva denne mužom a viac ako jeden pohár ženám.

Dobrý cholesterol chráni naše srdce pred nahromadením toho zlého, ktorý nám sťažuje prietok krvi do srdca. Čo je takisto podstatné, všetci účastníci výskumu dosiahli trvalý pokles hladiny cholesterolu v porovnaní s abstinentmi i silnými alkoholikmi. Ak by tak chceli dosiahnuť podobné výsledky aj milovníci liehovín, museli by množstvo alkoholu obmedziť na minimum, to znamená nie viac ako 1 pohárik (0,04 l) denne.

liehimg: via totalwine.com

Na záver však treba dodať, že americká štúdia bola zameraná zatiaľ iba na čínskych účastníkov, no v budúcnosti sa nevylučujú výskumy iných druhov alkoholu na viacerých populáciách.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť