Nezaradené

10 povolaní, ktoré ľudia vždy obdivovali alebo ich niekedy túžili robiť

Každé povolanie je v tej ktorej krajine rešpektované inak. Napríklad vojaci sú v USA jedným z najviac rešpektovaných zamestnaní, zatiaľ čo v Nemecku k nim ľudia príliš nevzhliadajú. Vo Švajčiarsku, či Fínsku, sú učitelia jednou z najlepšie platených pozícií, o čom by sme na Slovensku mohli len snívať. V článku nájdete 10 povolaní, ktoré si zaslúžia rešpekt a ktoré ste možno aj vy ako malé deti chceli vykonávať.

10

Plavčík

lifeguard
img: via list25

Kto niekedy nesníval o tom, že sa vyvalí na kúpalisku, opáli sa a popritom si aj zarobí? Plavčík patrí medzi vďačné povolania, až pokým sa niečo nestane.

9

Veterinár

veterinairs
img: via list25

Každý, kto má pozitívny vzťah k zvieratkám, sa niekedy túžil starať a pomáhať rôznym chlpáčikom. Až pokým nepríde na rad pichanie injekcie.

8

Kapitán lode

ship-captain
img: via list25

Hrdinovia, ktorí sa neraz ocitnú zoči voči obrovským vlnám a na ktorých pleciach leží osud celej posádky, či vzácneho tovaru. Kto netúžil aspoň raz si zakormidlovať skutočnú loď?

7

Smetiar

garbage-collectors
img: via list25

Hádam každý z nás túžil byť smetiarom. Kto má deti, ten vie, že už od útleho veku je toto jedno z povolaní, ktoré malé očká fascinuje najviac. Smetiarom treba vzdať hold, pretože nebyť ich, vyzeráme ako taliansky Neapol.

6

Učiteľ

teachers
img: via list25

Jedno z najviac nedocenených povolaní, minimálne na Slovensku. Učiteľ bol kedysi u nás vysoko rešpektovanou autoritou, dnes už sa s takýmto prístupom k učiteľskému povolaniu stretneme skôr len v zahraničných krajinách.

5

Letový dispečer

air-traffic-controller
img: via list25

Povolanie, o ktorom nikto nikdy príliš nerozpráva, ale asi sa zhodneme na tom, že môžeme byť vďační, že si robia svoju robotu tak poctivo.

4

Vojak

soldiers
img: via list25

Človek, ktorý častokrát riskuje život v mene svojej krajiny, je hodný rešpektu. Vedeli ste, že najväčšiu armádu na svete má Čína s vyše 2,3 miliónmi aktívnych vojakov?

3

Pilot

pilots
img: via list25

Množstvo z nás túžilo byť niekedy pilotom. Len mizivé percento to však pretavilo do reality. Vo všeobecnosti asi neexistuje veľa ľudí, ktorí by prácu pilotov nerešpektovali a neobdivovali. Mať na starosti každý deň stovky životov, s tým sa človek zrejme musí naučiť žiť.

2

Hasič

firefighters
img: via list25

Hasič je jediný človek, ktorý dá za vás skutočne ruku do ohňa. Zo všetkých spomenutých povolaní sú práve hasiči ľudia, ktorí by si zaslúžili poberať niekoľkonásobne vyššie platy, ako v skutočnosti majú.

1

Astronaut

astronauts
img: via list25

Astronaut. Treba k tomu dodať niečo viac? Sen každého chlapca. Asi najzaujímavejšie povolanie, aké si mnoho ľudí vie predstaviť.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť