Nezaradené

Video: Zabalzamovaná Rosalia Lombardo pootvorila svoje oči

Rosalia Lombardo bolo dvojročné dievčatko, ktoré zomrelo v 20. rokoch minulého storočia na pneumóniu. Zármutok priviedol otca k rozhodnutiu zabalzamovať telo svojej dcéry. Jej mumifikované pozostatky sú vystavené spolu s ďalšími 800 telami v katakombách pod kláštorom v Palerme na Sicílii. Išlo o jedno z posledných tiel, ktoré boli na tomto mieste uložené.

Pred pár týždňami prišli talianske média so správou, že múmia dievčatka niekoľkokrát do dňa pohybuje viečkami. Spod blond kučier sa poodhalia jej jasne modré oči. Informácia so žmurkajúcou múmiou dievčatka pritiahla mnoho turistov, ktorí chceli tento jav vidieť na vlastné oči.

A aká je pravda?

Nie je za tým žiadny zázrak ani čary. Vysvetlenie ponúka Dario Piombino-Mascali, kurátor Catacombe dei Cappuccini.

Ide o optickú ilúziu vytvorenú svetlom, ktoré prechádza cez bočné okná.

Je pravda, že mumifikované viečka nie sú úplne zavreté, ale žiadny pohyb nevykonávajú. Všetko má na svedomí len hra svetla, ktoré preniká dnu.

Väčšine ľudí však toto vysvetlenie nestačí, nakoľko podľa nich sa v miestnosti nenachádzajú žiadne okná ani rušivé vplyvy, ktoré by mohli niečo podobné spôsobiť.

Okrem iného, bol odhalený aj rukopis muža, ktorý vykonával balzamovanie. Alfredo Salafia, priateľ Rosalinho otca, zanechal v tomto rukopise „recept“ na zmes, ktorou dievčatko zabalzamoval. Pozostávala z glycerínu, formalínu, chloridu, síranu zinočnatého a kyseliny salicylovej.

.src

img:Titulná foto – via image.excite.it

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť