modre oci
Nezaradené

Pozrite si 8 aplikácií a webstránok, ktoré vám vycibria mozog a zlepšia mentálne zdravie

Či ste študent, robotník v továrni alebo obchodník, váš mozog sa v niektorých situáciách musí vysporiadať s poriadnymi dávkami stresu. Na pomoc vám v takých prípadoch prichádzajú rôzne webstránky a aplikácie, pomocou ktorých si môžete vycibriť mozog a zlepšiť mentálne zdravie. V nasledujúcich riadkoch vám ponúkame 8 takýchto inšpirácií. Pri všetkých však budete potrebovať znalosť anglického jazyka.

1

Brilliant

brilimg: Brilliant

Webstránka Brilliant ponúka svojim návštevníkom zaujímavé logické výzvy a matematické puzzle. V každej kategórii sa môžete postupne zlepšovať či zbierať body a tak súperiť s ostatnými užívateľmi. Komunite taktiež môžete ponúknuť vlastné puzzle. Využívanie služieb webstránky je zadarmo a ovládanie je jednoduché.

2

Headspace

Headspace sa nazýva aj „telocvičňa pre myseľ“ a je vhodná pre tých, ktorí si chcú osvojiť meditáciu či pozornosť. Jej služby môžete využiť pomocou webstránky alebo aplikácie a obsah navyše nájdete aj na Youtube kanáli. Prvých 10 lekcií je zdarma. Na odomknutie ďalších sa musíte stať odberateľom.

3

Written Kitten

writtenkittenimg: Pixabay

Stránka Written Kitten poteší predovšetkým milovníkov malých chlpáčov, ktorí musia súperiť s tvorivým blokom. Keď potrebujete napísať prácu, na tejto stránke si nastavíte odmenu za 100, 200 či 1 000 napísaných slov. Keď dosiahnete stanovený limit, stránka by vás mala odmeniť obrázkom mačiatka, zajačika či psíka.

4

Happify

hapimg: Happify

Happify vášmu mozgu ponúkne výzvy a dokonca vám prinesie aj radosť. Stránka na to využíva štúdie zamerané na pozornosť a všímavosť, kognitívnu behaviorálnu terapiu a pozitívnu psychológiu. Zabaviť sa môžete aj pomocou aplikácie.

5

Eidetic

eideticimg: Eidetic

Len niektorí ľudia sa môžu pochváliť eidetickou pamäťou. Pre ostatných je tu EideticAplikácia dokáže svojim užívateľom pomôcť pri zapamätávaní si čohokoľvek. Stiahnuť sa však dá len na smartfóny s iOS.

6

Lumosity

lumoimg: Lumosity

Lumosity je jednou z najpopulárnejších aplikácií na zlepšenie mozgových funkcií. Na jej začiatku je test, podľa ktorého vám aplikácia na mieru prispôsobí ďalší obsah podľa toho, ktoré časti si potrebujete zdokonaliť. Vedci testovali účinky aplikácie na 4 700 osobách. Polovica trénovala pomocou Lumosity, druhá polovica riešila krížovky. Výsledok testu ukázal, že Lumosity skupina prekonala v testovaní „krížovkárov“. Aj vynikajúce výsledky spôsobili, že aplikácie nie je zadarmo.

7

Calm

calmimg: Calm

Základná verzia Calmu je bezplatná pre iOS aj pre Android. Aplikácia kombinuje upokojujúce obrázky so zvukmi prírody a relaxačnou hudbou. V aplikácii si prispôsobíte relax podľa toho, koľko času máte. Po zakúpení premium verzie môžete využívať aj príručky k meditácii a podobný obsah.

8

Breathe2Relax

screen480x480img: Breathe2Relax

Naučiť sa správne dýchať môže byť jedným z najlepších spôsobov na zlepšenie mentálnej kondície. Obzvlášť pre tých, ktorých často postihuje úzkosť a panika. S tým vám môže pomôcť Breathe2Relax. Aplikácia svojich užívateľov prevedie rôznymi technikami dýchania, na čo využíva klinický výskum. Aplikácia je zdarma pre iOS aj pre Android.

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť